Reklama

Škoda se světly ve stylu Octavie může vypadat dobře. Jen musí být udělaná jinak (ilustrace)

Když se provalilo, že Škoda obdaří příď Octavie dvojitými světly, divili jsme se poprvé. A když odhalila výsledek, divili jsme se znovu. Hezky to ale udělat šlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda se světly ve stylu Octavie může vypadat dobře. Jen musí být udělaná jinak (ilustrace)

19.3.2017 | Petr Miler | 31 příspěvků

Když se provalilo, že Škoda obdaří příď Octavie dvojitými světly, divili jsme se poprvé. A když odhalila výsledek, divili jsme se znovu. Hezky to ale udělat šlo.

Bude to věc, o které se bude hovořit ještě nějaký ten pátek - facelift Škody Octavia. Řekli jsme k němu své a i když první test inovovaného provedení ukázal, že dobré auto se stalo ještě lepším, vizuálnímu provedení jeho modernizace se nepřestáváme divit. Může se vám líbit, může se vám nelíbit, může vám být ukradené, faktem ale zůstává, že Octavia je auto, které se kupuje především hlavou a kontroverzním designem si nemá příliš kam pomoci.

Od začátku nicméně není otázkou ani tak to, proč se Jozef Kabaň vzhlédl ve dvojitých světlech, těm nezačal fandit z ničeho nic, ale proč je u Octavie namaloval zrovna takto. Problematické přitom není vnitřní světlo, zdrojem kontroverzí je to vnější - směrem k blatníkům se rozšiřuje, jeho dolní hrana jako by mířila směrem dolů a nic z toho nenavazuje na nic okolo. Na stokrát viděné už jsme si více či méně zvykli, ale označit to za hezké uslyšíte málokoho.

Že Octavie mohla vypadat... přijatelněji bez dvojitých světel, už jsme si ukazovali, ona ale mohla vypadat přijatelněji i s nimi. Docela náhodou jsme narazili na spekulativní ilustrace Martina Wagenknechta stojícího za webem WagenDesign.com, který je navzdory německému jménu a anglicky psanému webu Čechem. Prý dokonce působí v žurnalistice a byť jeho sláva se k nám dosud nedonesla, jedna z jeho posledních designových prací nás zaujala.

Přiložené ilustrace byly publikovány už před pár týdny, ale zatím jsme se s nimi nikde nesetkali. A je to možná škoda, neboť ukazují, že Škoda s dvojitými světly přesně ve stylu Octavie může vypadat dobře. Jen je třeba ta vnější světla udělat docela jinak než jak je nakreslil Jozef Kabaň.

Martin Wagenknecht se vyřádil na Superbu, kterému nadělil spekulativní facelift v kabaňovském stylu. A máme pocit, že dosáhl lepšího výsledku než sám mistr K. Za vším přitom hledáme jedno - spodní linie vnější části dvojitých světel stoupá vzhůru a více navazuje na tu vnitřní. Nevíme, jestli je výsledek nádherný, asi bychom pořád dali přednost normálním světlům, ale kdyby tuto příď dostala Octavie 2017, třeba i spolu s „čínskou” zádí, jsme si prakticky jisti, že by to žádný velký poprask nevzbudilo a přijata by byla o poznání smířlivěji.

A nebo ne? Povězte nám, co si o tom myslíte, ilustrace včetně detailních pohledů následují.

Škoda se světly ve stylu Octavie může vypadat dobře. Jen musí být udělaná jinak (ilustrace) - 1 - Skoda Superb facelift dvojita svetla ilustrace 01Škoda se světly ve stylu Octavie může vypadat dobře. Jen musí být udělaná jinak (ilustrace) - 2 - Skoda Superb facelift dvojita svetla ilustrace 02Škoda se světly ve stylu Octavie může vypadat dobře. Jen musí být udělaná jinak (ilustrace) - 3 - Skoda Superb facelift dvojita svetla ilustrace 03Škoda se světly ve stylu Octavie může vypadat dobře. Jen musí být udělaná jinak (ilustrace) - 4 - Skoda Superb facelift dvojita svetla ilustrace 04
Spekulativní rendery podoby faceliftovaného Superbu III ukazují, jak může vypadat škodovka s dvojitými předními světly à la Octavia. Máme pocit, že toto je o poznání přijatelnější řešení

Zdroj: Wagen Design

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 31 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama