Reklama

Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší?

Odhlédneme-li od kontroverze, která obchází faceliftovanou příď, zarmoutila Octavia 2017 některé i neadekvátně inovovanou zádí. Ne však v Číně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší?

17.3.2017 | Petr Miler | 22 příspěvků

Odhlédneme-li od kontroverze, která obchází faceliftovanou příď, zarmoutila Octavia 2017 některé i neadekvátně inovovanou zádí. Ne však v Číně.

Facelift Škody Octavia jsme probrali horem dolem a ukázali vám všechno od základních verzí až po ty vrcholné. Dodat zdánlivě není co, kdyby ovšem škodovka měla v plánu nabízet stejně střižený vůz všude, kde působí. A to nemá. V Číně, na jejím největším odbytišti si bude „faceliftovaná Octavia” říkat trochu jinak vyhlížející auto. A největší rozdíl je právě ve světlech.

Těch předních? Bohužel, ta vypadají až na níže probírané detaily úplně stejně, ta zadní ale nikoli. A třebaže v tomto problematický bod faceliftu neshledával zdaleka každý, kolega už při statické premiéře vozu ve Vídni zmiňoval, že docela jinak pojatá příď k téměř nezměně zádi příliš nesedí. Proč k inovaci Škoda přistoupila zrovna takto, nevíme, v Číně to ale neudělala.

Ukazují to první fotky faceliftovaného provedení pro tamní trh. Příď vypadá velmi podobně, úplně stejná ale není. Kombík ve verzi Scout je tedy střižen prakticky stejně, u liftbacku ale vidíme nový prolis na okrajích předního nárazníku, který dává nové přídi trochu jiné vzezření. A máme pocit, že spolu s chybějící chromovanou linkou v dolní části nárazníku (ta může chybět i u nás) autu sluší více.

Příď dále odlišuje použití xenonových světlometů, které u nás nekoupíte - v nabídce jsou pouze tu pouze základní halogeny či příplatkové LED. Nejmodernější verze světel je v Číně k dispozici též, zároveň jsou ale nabízena xenonová světla - zda v základu, zatím nevíme. Drobnou jinakostí na předku jsou také chybějící ostřikovače světel, které za Velkou zdí - na rozdíl od Evropy - nejsou povinné.

To hlavní překvapení ale čeká vzadu. Když záď uzřete, vykřiknete - ne nutně obdivně - něco jako: „Superb!”. Ale není to Škoda Superb, je to skutečně Octavia 2017. Zadní světla ale dostala velmi podobná, úplně jiná než u dosavadního liftbacku a inovovaného kombíku a máme pocit, že i tohle je pro dobro věci. Třeba už kvůli tomu, že dočista jiná příď si zaslouží i moderněji pojatou záď.

Výsledný dojem posuďte sami, nám se „čínská” Octavie líbí víc, zepředu i zezadu. Pro tuto chvíli už jen dodáme, že do interiéru nás zatím tyto neoficiální fotky nezavedly, tam ale velké odlišnosti nečekáme. Prodej vozu se rozběhne v následujících týdnech s trochu jinou paletou motorů. Mimo jiné bez základního tříválce 1,0 TSI, protože... víte, proč.

Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 1 - Skoda Octavia 2017 facelift China 01Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 2 - Skoda Octavia 2017 facelift China 02
Faceliftovaná Octavia liftback je pro čínský trh dost odlišná

Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 3 - Skoda Octavia 2017 facelift China 03Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 4 - Skoda Octavia 2017 facelift China 04Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 5 - Skoda Octavia 2017 facelift China 05Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 6 - Skoda Octavia 2017 facelift China 06Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 7 - Skoda Octavia 2017 facelift China 07
Kombík v provedení Scout méně, i tak se jinakosti najdou

Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 8 - Skoda Octavia 2017 facelift China 08Škoda Octavia 2017 dostala v Číně i nová zadní světla. Není to tak lepší? - 9 - Skoda Octavia 2017 facelift China 09
Boční pohledy na liftback ukazují, že záď i z tohoto úhlu připomíná Superb

Zdroj: Auto Ifeng

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 22 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše