Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Podívejte se na nové Škody v akci, Octavii Scout v terénu i RS 245 na okruhu (videa)
13.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Hned trojice čerstvě omlazených škodovek se ukázala na nových videích. Víme také, kdy si ji jednu každou z nich budete moci objednat.
Mladoboleslavská automobilka na letošním ženevském autosalonu zdánlivě zůstala při zemi, když nepřivezla žádný nový model ani koncept. Jenže prezentovala se takovou horou omlazených modelů a nových verzí, že její stánek praskal ve švech. Pobrat musel celou řadu faceliftů a nových verzí, se kterými Škoda od konce loňského roku až do nynějších dní vyrukovala. Ty nejnovějśí z nich si pak připomeneme i dnes.
Na světě jsou nová videa, na nichž září faceliftovaný Rapid Monte Carlo a dva deriváty Škody Octavia, Scout a RS 245. Nejvyšší zájem asi vzbudí video se sportovní variantou, jež je vůbec nejvýkonnější sériovou Octavií, jaká opustila závod v Mladé Boleslavi. Pod kapotou má 245 koní, se kterými zvládne stovku za 6,6 sekundy.
Tento model bude možné objednávat již od poloviny března, cenu se jistě dozvíme v nejbližších dnech. Na samotné vozy si ale zákazníci počkají až do přelomu května a června. Od dubna budou pro změnu k mání faceliftované Citigo a Rapid, v jejich případě však první exempláře dorazí v půli července, respektive června.
Posvítit si můžeme ještě na Škodu Kodiaq Scout a SportLine, kdy výroba prvního odstartuje ve druhém srpnovém týdnu, sportovní provedení si počká až do poloviny listopadu. Kdy ovšem obě novinky skutečně dorazí k zákazníkům, to je otázkou - již u standardního „medvěda“ se čekací lhůty natáhly až na devět měsíců. A jak jsme probírali nedávno - takový Kodiaq SportLine sotva stihne první dodávky v letošním roce...
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.












Novinky Škody se ukázaly na prvních videích. Obě vrcholné verze inovované Octavie v akci, Rapid 2017 alespoň staticky
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
„Bugatti pro chudé” ve sprintu vykleplo i tisícikoňové Lamborghini. Ani si neškrtlo, i když dostalo náskok
18.6.2026
Když hoří desítky elektrických aut, tohle je jediná fotka, kterou zveřejní hasiči, aby někdo náhodou neviděl, co vlastně hořelo
18.6.2026
Nové na MotoForum.cz
- Test Pirelli v Brně včera 20:21
- Motocyklista Salač: "Jsem na sebe moc pyšnej" včera 10:00
- Piaggio Beverly 25th Anniversary: na sportovní notu včera 08:00
- Vítězem Marc Marquez před Ogurou a Bagnaiou 21.6.2026
- Po 8 letech má Čech na Masecu podium 21.6.2026
Nejnovější články
Maserati dostalo nejlepší nápad na vlastní záchranu za mnoho let, je to spojkový pedál
včera
Nová Audi znovu šokují tím, co všechno na nich nefunguje, zkuste si za jízdy ostříkat čelní sklo
včera
Škoda najednou zjistila, že potřebuje nový Karoq. Nebude se s ním párat, ukuchtí ho po vzoru Audi na čínský způsob
včera
Návrat manuálu od Ferrari má být jedna velká opičárna, automobilka si nechala patentovat stejnou faleš jako Porsche či Koenigsegg
včera
Někdo najel s VW Touareg s mocným 5,0 V10 TDI skoro 500 tisíc km a udržel ho fit. Musí to být miláček servisů
včera
Živá témata na fóru
- BMW Divize 06.23. 04:52 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.22. 15:11 - Truck Daškam
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.22. 10:04 - Předseda
- Onboard videa 06.22. 07:53 - Truck Daškam
- Za kolik jezdíte s dieselem? 06.21. 21:12 - Stepan
- whitelist & blacklist 06.21. 21:04 - M.Z.
