Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Škoda Vision E odhalila kabinu, počítá s pěti displeji a phoneboxem pro každého
6.4.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Kabina studie je určena lidem moderní doby, proto v ní každý pasažér najde displej s možností připojení mobilu. Bude spolu posádka ještě mluvit?
O prostorných interiérech Škody dnes již byla řeč. Značka se ale nehodlá orientovat jen na prostornost a další praktické aspekty, vnitřky svých aut chce přizpůsobit i očekávaným budoucím trendům, jako je autonomní řízení. To je jedna z technologií, na které stojí i nový koncept Vision E, jenž se představí za necelé dva týdny na autosalonu v Šanghaji. Dosud jsme jej viděli pouze zvenčí, škodovka teď ale uvolnila i ilustrace kabiny.
Interiér staví na horizontálních liniích, což je patrné především v oblasti palubní desky. Moderní pojetí pak má potvrzovat čtveřice výše ukotvených skořepinových sedadel, která lze o 20 stupňů pootočit směrem ven. Tím je usnadněno nastupování a vystupování cestujících v obou řadách. V režimu autonomního řízení se sedadla automaticky nastaví do komfortní polohy a tomu je uzpůsobena i pozice volantu.
Každý z pasažérů navíc dostal k dispozici vlastní displej, který umožňuje přístup k informacím i zábavním funkcím. Jeho funkce lze ovládat buď dotykem nebo prostřednictvím ovládacího modulu, který je u spolucestujícího vpředu umístěn v pravé loketní opěrce, vzadu jej najdeme na středové konzoli mezi sedadly. Řidiči je určen centrální dotykový displej.
Pro každého z cestujících je v panelu elektricky ovládaných dveří připraven box pro bezdrátové dobíjení mobilních telefonů. Vůz přitom umožňuje spárování telefonů s příslušným displejem a tedy další využití palubní zábavy. Náladu cestujících bude také ovlivňovat ambientní osvětlení, které je integrováno do dveřních lišt a palubní desky. K dispozici je deset různých barev, jejich volbu je ale nutno provést ručně.


Škoda nově ukázala interiér konceptu Vision E







Exteriér jsme si mohli prohlédnout již dříve
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Brutální nový Aston Martin nevypadá jako nic, co už známe. Tajuplný stroj natočili při vývoji, připomíná oživlý Batmobil
před 9 hodinami
Únik odhalil podobu nejnovější limitované silniční střely Porsche a fanoušci budou zuřit
včera
Pokud tohle myslí šéf vývoje BMW vážně, pak firmě právě podepsal rozsudek smrti
11.4.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Brutální nový Aston Martin nevypadá jako nic, co už známe. Tajuplný stroj natočili při vývoji, připomíná oživlý Batmobil
před 9 hodinami
Symbolický obrat: Výrobce restomodů zkusil prodávat stará auta předělaná na elektřinu, po fiasku přechází na motory V8
před 10 hodinami
Mercedes propustil skoro všechny lidi, kteří u něj vyráběli motory V12, zákazníci si teď mohou nový velký motor poskládat sami
včera
Rozlučková brutalita Lamborghini pro vyvolené měla být strojem na peníze, teď majitele připravuje o desítky milionů
včera
Honda vsadila na elektromobily vše tak tupě, že po odpískání několika projektů někde nebude mít roky co prodávat
včera
Živá témata na fóru
- Onboard videa 04.12. 22:57 - brnenska.odchytova
- Pneu koutek 04.12. 20:38 - abgx1
- Kdo má přednost? 04.12. 18:36 - řidičBOB
- Ford Mondeo - Nejde otevřít víčko nádrže 04.12. 17:57 - Caster
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 04.12. 15:33 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 04.12. 15:12 - pavproch
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 04.12. 14:33 - pavproch
- IT poradna 04.12. 06:30 - pavproch
