Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta

U nás neproslul jen svými filmovými rolemi, zahrál si i v reklamě na řetězec obchodů se zahradním vybavením. Skutečný charakter musel Dany Trejo ukázat během nečekaného zásahu u dopravní nehody.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta

8.8.2019 | Mirek Mazal

U nás neproslul jen svými filmovými rolemi, zahrál si i v reklamě na řetězec obchodů se zahradním vybavením. Skutečný charakter musel Dany Trejo ukázat během nečekaného zásahu u dopravní nehody.

Především filmoví fanoušci budou dobře znát Dannvyho Treja z řady záporných rolí, pro které se kvůli svému drsnému zjevu hodí nejvíce. Američan s tváří zabijáka hraje většinou nesmlouvavé postavy, blýsknul se ale i v české reklamě na místní síť obchodů se zahradním vybavením. Hrubé vystupování u něj ale funguje jen do cvaknutí klapky, mimo plac je Danny dobrosrdečný člověk.

Filmový darebák dostal šanci stát se hrdinou skutečného života, když ve středu pomohl zachránit malé dítě se zvláštními potřebami uvězněné v převráceném Fordu Explorer. Danny jel náhodou kolem čerstvé nehody dvou osobních vozidel, kdy jedno z nich skončilo převrácené na střeše s ratolestí v dětské autosedačce. To i se svou matkou a babičkou zůstalo zaklíněné ve voze nikdo z nich bez cizí pomoci nemohl ven.

Známý silák přiskočil k povalenému Fordu a nejprve pomohl ven babičce. Následně chtěl vyprostit křičící dítě, nemohl se ale dostat k odjištění bezpečnostního pásu. Naštěstí byla na místě i obětavá žena a ta mu s odjištěním pomohla z druhé strany. Trejo se pak k děcku dostal: „Panikařilo. Říkám mu: 'Dobře, musíme použít superschopnosti,' a ono zakřičelo: 'Superschopnosti!'” popisuje Trejo, jak dokázal uklidnit dítě i jinak než silou. Nakonec jej vytáhl ven z auta a odnesl do bezpečné vzdálenosti.

Zatímco se hrdina zahradníků starala o okamžitou záchranu nejmladšího pasažéra, matka zůstala uvězněná na sedadle řidiče. Její vyproštění z rozbitého vozidla muselo počkat až na hasičskou těžkou techniku v podobě kleští a prostřihávacích hydraulických nůžek. Trejo sledoval akci záchranářů, zatímco se staral o postiženého chlapce. Snažil se ho zabavit, protože podle svých slov běžně pracuje s indisponovanými dětmi. Malý účastník nehody se uvolnil a svoji pozornost věnoval dlouhovlasému zachránci. Ten by příště zakročil stejně, protože věří v dobro. „Všechno dobré, co se mi stalo, přišlo jako přímý důsledek pomoci někomu jinému,“ naznačil své myšlení 75letý herec. Jistě obdivuhodný přístup k věci.


Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta - 1 - Danny Trejo zachranil dite z prevraceneho auta 01Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta - 2 - Danny Trejo zachranil dite z prevraceneho auta 02Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta - 3 - Danny Trejo zachranil dite z prevraceneho auta 03Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta - 4 - Danny Trejo zachranil dite z prevraceneho auta 04Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta - 5 - Danny Trejo zachranil dite z prevraceneho auta 05Slavný filmový drsňák ve skutečném světě zachránil dítě z převráceného auta - 6 - Danny Trejo zachranil dite z prevraceneho auta 06
Dan „Danny“ Trejo nenechal bez pozornosti převrácené auto s pasažéry uvnitř, dítě zachránil a zabavil do chvíle, než vyprostili i jeho matku

Zdroj: Abc7

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše