Reklama

Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením

Tahle auta jsou technicky vzato přímými konkurenty a Ferrari by dalo snad i krk za to, že jeho stroj bude rychlejší. To by o něj ale velmi snadno přišlo.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením

19.5.2018 | Petr Miler | 4 příspěvky

Tahle auta jsou technicky vzato přímými konkurenty a Ferrari by dalo snad i krk za to, že jeho stroj bude rychlejší. To by o něj ale velmi snadno přišlo.

McLaren 720S nám už několikrát ukázal, jak extrémně rychlým autem je. Na to, že jde o model ze středu nabídky značky, toho dokáže vážně hodně a zatopí i strojům jako Bugatti Veyron nebo Porsche 918. To samé ale platí i o Ferrari 488 GTB. Také to zdaleka není stroj ze špičky nabídky italské značky, přesto svou rychlostí zastíní skoro vše, co lze v Itálii - a vlastně i kdekoli jinde - koupit.

Jsou to kouzla osmiválcových turb, rychlých dvouspojkových převodovek, pokročilých systémů kontroly trakce, aerodynamických řešení a dalších moderních libůstek, které tyto vozy dělají až nemístně rychlými s ohledem na to, kolik mají výkonu, kil a poháněných náprav. Které z nich je ale rychlejší? Právě to se rozhodl ověřit člověk stojící za kanálem DragTimes na Youtube před „zraky” profesionální časomíry dráhy určené pro čtvrtmílové sprinty.

Čekal se vyrovnaný souboj. Obě auta jsou jedněmi z vrcholů současného vývoje, mají dvakrát přeplňované čtyřlitrové osmiválce umístěné před zadními nápravami, pohony zadních kol, dvouspojkové automaty, elektronické systémy řízení trakce při ostrém startu... Jde skutečně o tak srovnatelné sporťáky, jak to jen jde, třebaže McLaren má jako novější stroj o nějakých 50 koní navíc. Takže kdo s koho?

Odpověď je velmi prostá - McLaren. A to rozdílem poprsí Dolly Buster, máme-li obrátit naruby onen zprofanovaný asijský příměr. Ferrari o hodně dříve odstartuje (tady je to jedno, časomíra dokáže reakční čas odečíst) a přes obrovský náskok v úvodu jej McLaren ještě na 400 metrech stáhne a předjede. To je rozdíl poloviny třídy, žádné klání srovnatelných strojů.

Řečí čísel zvládl McLaren čtvrtmíli za 10,7 sekundy, zatímco Ferrari za 11,34 sekundy. To jsou v těchto sférách vážně dva světy a vše je ještě patrnější na cílových rychlostech: 720S se rozjel na 230,1 km/h, 488 GTB jen na 204,7 km/h. Italský motoráček mohl v cíli jen mávat britskému rychlovlaku, který se kolem něj prohnal jako nic.

Je to velké překvapení. McLaren znovu ukázal svou rychlost a Ferrari... si jen může drbat hlavu. Má sice v zásobě ostřejší verzi 488 Pista, jenže něco takového může McLaren nabídnout též a karty to tedy stěží srovná. Znovu velká poklona před tím, kolik rychlosti Britové do 720S napěchovali. Nezapomeňme, že ve sprintech jasně ničí i Teslu Model S...

Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 1 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 01Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 2 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 02Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 3 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 03Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 4 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 04Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 5 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 05Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 6 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 06Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 7 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 07Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 8 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 08Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 9 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 09Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 10 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 10Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 11 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 11Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 12 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 12Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 13 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 13Souboj srovnatelných sporťáků Ferrari a McLarenu skončil velkým překvapením - 14 - McLaren 720s vs Ferrari 488 GTB acceleration drag 14
Naprosto jednoznačně dopadlo srovnání Ferrari 488 GTB a McLarenu 720S. Italskému stroji nepomohl ani o hodně rychlejší start a po odečtení reakčních časů jse jasně ukáže nadvláda Brita

Zdroj: DragTimes@Youtube

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše