Tahač Tesly natočen při akceleraci s návěsem. Vypadá to i zní hodně zvláštně

Tohle auto by mohlo změnit svět kamionů, jak ho známe dnes. Vidět a slyšet jej při akceleraci i s návěsem je docela zvláštní zážitek.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tahač Tesly natočen při akceleraci s návěsem. Vypadá to i zní hodně zvláštně

23.9.2018 | Petr Miler

Tohle auto by mohlo změnit svět kamionů, jak ho známe dnes. Vidět a slyšet jej při akceleraci i s návěsem je docela zvláštní zážitek.

I když někteří předpovídají Tesle brzkou smrt, firma dále čile pracuje na vývoji svých dalších novinek. Jednou z těch stěžejních je potenciálně revoluční tahač Semi, který by mohl změnit svět kamionů, jak ho známe dnes. Tahače s návěsy jsou dnes přes veškerý vývoj posledních let relativně líné a hlučné stroje, Tesla chce jejich místo zabrat jinak působícími vozy.

Jak moc jinak? To vám nejlépe ukáže přiložené video, které pořídila uživatelka Redittu ve městě Draper v americkém státě Utah. Zde má Tesla jednu ze svých poboček a tahač Semi se tam očividně vydal i s návěsem v rámci probíhajících testů v běžném provozu. A při opouštění tohoto místa byl natočen, jak se vydává na hlavní silnici.

Nemáme pocit, že by na to řidič bůhvíjak „šlápl”, přesto je to zvláštní podívaná. Auto i s návěsem zrychluje s nebývalou lehkostí, a to za doprovodu zvuku, který vám připomene nanejvýš sledování Hvězdných válek. Je to docela sympatické představení, na jinak spíše protivně se projevující kamiony rozhodně.

Díky videu si také můžeme prohlédnout také to, jak v tahači sedí spolujezdec jako v McLarenu F1. A patrné jsou též některé specifické úpravy, hlavně aerodynamiky. Všimněte si, jak návěs navazuje na tahač a jak je sám návěs zakončen - zdá se, že Tesla hraje o každou uspořenou watthodinu energie. Je to zatím stále ojedinělá podívaná a za 15 sekund vašeho času rozhodně stojí...


Tahač Tesly natočen při akceleraci s návěsem. Vypadá to i zní hodně zvláštně - 1 - Tesla Semi acceleration Draper Utah 01Tahač Tesly natočen při akceleraci s návěsem. Vypadá to i zní hodně zvláštně - 2 - Tesla Semi acceleration Draper Utah 02Tahač Tesly natočen při akceleraci s návěsem. Vypadá to i zní hodně zvláštně - 3 - Tesla Semi acceleration Draper Utah 03Tahač Tesly natočen při akceleraci s návěsem. Vypadá to i zní hodně zvláštně - 4 - Tesla Semi acceleration Draper Utah 04
Prototyp Tesly Semi při akceleraci vážně působí úplně jinak než jakýkoli dnešní kamion

Zdroj: m3gusta_@Reddit

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše