Reklama

Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video)

Postupně loučící se zima přináší nejen příjemnější počasí, ale také některá rizika. Sníh padající ze střech domů patří mezi ně, tady to Rapid odnesl velmi nehezky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video)

25.2.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Postupně loučící se zima přináší nejen příjemnější počasí, ale také některá rizika. Sníh padající ze střech domů patří mezi ně, tady to Rapid odnesl velmi nehezky.

V běžných nadmořských výškách už v České republice není po sněhu pomalu ani památky, ve velké části Ruska ale zatím to štěstí nemají. Tam se ještě musí potýkat s následky někdejších přívalů sněhu, který dnes musí kapitulovat před teplotami okolo nuly. V obecném smyslu těchto slov je to snad vítaná změna, jako každá mince ale má dvě strany a jednou z těch odvrácených je tendence nahromaděného bílého neštěstí opouštět původně zaujaté pozice.

Pokud je to nahrnutá hromada u kraje silnice, asi to není problém, pokud jde ale o postupně napadnou horu sněhu na šikmých střechách domů, je to horší. Že takový sníh má tendenci padat dolů na místa, kde chodí lidé nebo parkují auta, známe dobře i u nás, málokdy si ale něco takového můžeme prohlédnout z bezprostřední blízkosti ve chvíli, kdy se pod střechou nachází jak auto, tak lidé vystupující z něj. Právě to se tady ale díky palubní kameře vedle zaparkovaného vozu podařilo.

Máme tendenci ukazovat vám nešťastné situace se šťastnými konci a tato není výjimkou. Dva lidé ve Škodě Rapid tady zaparkují právě u kraje silnice pod střechou a začnou vystupovat. Když se ale jeden z nich téměř a druhý úplně dostane ven, uslyší, se po střeše cosi hrne. Zpozorují to včas i když nestačí utéci, už jejich předchozí pozice a sklopení hlav dolů zabrání jakémukoli zranění, pro lidi to tady naštěstí dopadlo dobře.

Auto už mělo méně štěstí. Pravda, viděli jsme už následky pádů větších množství sněhu, které vozy zcela zlikvidovaly, i tady jsou ale škody nemalé - vidíme rozbité čelní sklo, zdeformovanou střechu a kapotu motoru. A když se podíváte, jak Rapid pod tlakem nárazu „šel k zemi”, můžeme se ptát, jak mu ještě bylo také ublíženo. Klíčové ale pochopitelně je, že se tady nikomu nic vážného nestalo, auto už spraví někdo jako Artur...

Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 1 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 01Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 2 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 02Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 3 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 03Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 4 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 04Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 5 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 05Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 6 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 06Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 7 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 07Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 8 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 08Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 9 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 09Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 10 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 10Takhle to vypadá, když na Škodu Rapid spadne ze střechy hora sněhu (video) - 11 - Pad snehu ze strechy na auto Skoda Rapid 11
I pád docela malého množství sněhu je pořádná rána, která autu pořádně ublíží. Posádka vozu se naštěstí kontaktu s ním vyhnula

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama