Reklama

Takhle vypadá průjezd nové ruské prezidentské kolony, jak ho média neukazují

Nejen nové auto pro prezidenta, ale i doprovodná vozidla včetně MPV vznikla v Rusku v rámci projektu Kortež. Tady jich můžete vidět pohromadě celou kolonu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle vypadá průjezd nové ruské prezidentské kolony, jak ho média neukazují

11.5.2018 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Nejen nové auto pro prezidenta, ale i doprovodná vozidla včetně MPV vznikla v Rusku v rámci projektu Kortež. Tady jich můžete vidět pohromadě celou kolonu.

Novou limuzínu staronového ruského prezidenta Vladimíra Putina jsme si mohli představit již na počátku týdne. Vůz sice v rámci inaugurace urazil jen asi 200 metrů mezi dvěma kremelskými paláci, nicméně i tak stihl zapůsobit. Od té doby se samozřejmě na ruských ulicích objevil již několikráte znovu, navíc na delší trase. A co je možná podstatnější, v doprovodu svých sourozenců - tedy sedanu a MPV.

Nic z toho se médiích neobjevilo, nové amatérské video pořízené obyvatelem Moskvy v jedné z uzavřených ulic to pohled na celou kolonu umožňuje. A my k tomu můžeme přidat i pár dodatečných informací.

Začneme u vývoje, který odstartoval v roce 2012 a měl vyjít na čtyři miliardy korun. Součástí celého procesu byla i poradenská kancelář Porsche Engineering, jenž neměla na starosti jen osmiválcovou pohonnou jednotku (s dvanáctiválcem se ovšem nadále počítá), ale i celkové ladění vozů.

Celá rodina aut bude známa pod novou značkou Aurus (složenina slov Aurum a Russia, v podstatě jde tedy o Ruské zlato - pozn. red), přičemž její součástí bude také SUV. Zatím ovšem není jasné, kdy se tato varianta objeví. Minimálně sedan a minivan ovšem dorazí v srpnu na moskevský autosalon, a to v civilních verzích, které budou v prodeji od příštího roku.

Sedan by měl stejně jako (zatím) Putinova takřka sedmimetrová limuzína využít osmiválce, přičemž startovat má v přepočtu na nemalých 3,4 milionech korun. Ve výsledku tedy vlastně nepřekvapí, že má do roku 2020 vzniknout jen pět tisíc civilních exemplářů. K mání ale bude i MPV, ovšem daleko levněji, neboť v jeho případě máme čekat čtyřválec a 250 koní.

Osmiválcová jednotka oproti tomu produkuje koní 600, s dvanáctiválcem by jich mělo dorazit dokonce 800. Krom spalovacího agregátu byl přitom pokaždé do ústrojí integrován také elektromotor, který by se u Putinova vozu měl postarat o případný odvoz z místa ohrožení při poškození hlavního agregátu. Připomínkou tohoto faktu ale dnes s novinkami končíme.

Takhle vypadá průjezd nové ruské prezidentské kolony, jak ho média neukazují - 1 - Projekt Kortez 2018 limuzina sedan MPV videoscreen 01Takhle vypadá průjezd nové ruské prezidentské kolony, jak ho média neukazují - 2 - Projekt Kortez 2018 limuzina sedan MPV videoscreen 02Takhle vypadá průjezd nové ruské prezidentské kolony, jak ho média neukazují - 3 - Projekt Kortez 2018 limuzina sedan MPV videoscreen 03Takhle vypadá průjezd nové ruské prezidentské kolony, jak ho média neukazují - 4 - Projekt Kortez 2018 limuzina sedan MPV videoscreen 04
Prezidentská kolona seskládaná z vozů nové značky Aurus byla konečně natočena pěkně pohromadě

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše