Reklama

Tato Škoda Scout by zvládla projet skoro všude, navíc pobere hromadu nákladu

Dodávka skřížená s pick-upem, navíc okořeněná off-roadovými vlastnostmi? Něco takového asi Škoda nikdy nevyrobí. Bohudík, nebo bohužel?
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tato Škoda Scout by zvládla projet skoro všude, navíc pobere hromadu nákladu

1.2.2018 | Petr Prokopec | 22 příspěvků

Dodávka skřížená s pick-upem, navíc okořeněná off-roadovými vlastnostmi? Něco takového asi Škoda nikdy nevyrobí. Bohudík, nebo bohužel?

Prakticky každá automobilka se v poslední době snaží nabídnout svého zástupce snad v jakémkoliv myslitelném segmentu. I Ferrari nebo Rolls-Royce tak za chvíli budou mít ve svém portfoliu SUV, zatímco takové Hyundai začíná koketovat s výrobou supersportu. Přesah přes tradiční mantinely je už dnes evidentní, jenže ani to mnohým nestačí. A tak vznikají neoficiální ilustrace aut, u nichž ale sériová výroba velmi pravděpodobně nikdy neklapne.

Nyní si můžeme představit jedno z nich, a sice dodávku od Škody zvanou Scout. I když označení „dodávka“ je možná poněkud zavádějící, neboť v tomto případě došlo ještě na odkrytí korby. Máme tu tedy jakéhosi křížence s pick-upem, který navíc pomocí off-roadových pneumatik BF Goodrich naznačuje, že jeho zásah nebude končit pouze zpevněným asfaltem. Delší rozvor ale samozřejmě bude trochu redukovat překlenovací úhel.

Na druhou stranu, z většího počtu milimetrů mezi nápravami by profitoval jak náklad, tak posádka. Ač je totiž sice kabina dvoumístná, její prodloužení navyšuje praktičnost vozu o nějaký ten úložný prostor, který je navíc pod zámkem. Nepochybujeme přitom o tom, že by jej Škoda vyplnila některými Simply Clever řešeními - jako třeba skládací lopatkou, s níž byste vůz mohli snadněji vyprostit z písečných dun na pozadí obrázku.

Jak jsme ale naznačili výše, ať je výčet pozitiv sebedelší, mladoboleslavská automobilka s takovýmto vozem nejspíše nevyrukuje. S ohledem na zkraje zmíněné raději nebude říkat nikdy, teď ale svou budoucnost spojuje jen s SUV ukuchtěnými podle tradičního receptu. A s takovým pick-upem nejspíše Škoda vyrukuje až ve chvíli, kdy se vrátí na americké trhy. Tento útok ale pro značku není prioritou, dle náznaků k němu možná dojde někdy v příští dekádě...

Tato Škoda Scout by zvládla projet skoro všude, navíc pobere hromadu nákladu - 1 - Skoda Scout 2018 render 01Tato Škoda Scout by zvládla projet skoro všude, navíc pobere hromadu nákladu - 2 - Skoda Scout 2018 render 02
Dodávka s terénními geny, navíc skřížená s pick-upem, by vůbec nevypadala špatně. Je však víceméně jisté, že tento Scout Škoda nevyrobí

Zdroj: Nikita Aksyonov@Behance

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 22 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše