Reklama

Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout

Na špičkových turnajích v golfu není neobvyklé, že se za tzv. hole-in-one rozdávají auta. Jason Day si ale takto vyhrané BMW 7 nechal nemohl.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout

20.9.2017 | Petr Prokopec | 12 příspěvků

Na špičkových turnajích v golfu není neobvyklé, že se za tzv. hole-in-one rozdávají auta. Jason Day si ale takto vyhrané BMW 7 nechal nemohl.

S vozy prestižních značek je golf velmi úzce provázán. Za příklad může posloužit Mercedes-Benz SLS AMG, jehož zavazadlový prostor byl navržen tak, aby pobral dva golfové bagy. Porsche často zmiňuje, že do předního zavazadlového prostoru modelů Boxster a Cayman se vejde golfový vozík, do zadního pak bag. Automobilky navíc organizují či sponzorují „svoje” turnaje a šampionáty.

Mezi ně patří i BMW, jež letos pořádalo další ročník turnaje v Conway Farms. Toho se zúčastnil i devětadvacetiletý Australan Jason Day, který byl svého času světovou jedničkou a před dvěma roky daný podnik dokonce vyhrál. Letos se mu povedl ještě významnější „zářez“, sedmnáctou jamku dal na první odpal (tzv. hole-in-one). Jednalo se přitom o teprve druhý takový počin v historii turnaje.

Vůbec poprvé zvládl Hole-in-One na BMW Championship v roce 2013 Američan Hunter Mahan. Za svůj úspěch byl tehdy odměněn klíčky od BMW i3, což není zrovna špatná cena za jedno máchnutí holí. Jason Day na tom ale byl o trochu lépe, jemu odehrání sedmnácté jamky na jeden pokus zajistilo BMW M760i xDrive. Auto ovšem nepřijal, věnoval jej charitativní organizaci.

„Rozhodl jsem se darovat tento vůz, neboť jsem momentálně v záviděníhodné pozici a zároveň jsem byl požehnán, abych udělal radost někomu jinému,“ uvedl k překvapivému kroku Day. To zní velmi šlechetně, jenže jakkoliv slova profesionálního golfisty naznačují, že má srdce ze zlata, realita je trochu jinde. Day je totiž sponzorován značkou Lexus, a jakkoliv se samozřejmě může účastnit i turnajů jako BMW Championship, kontrakt mu zakazuje jakkoli propagovat vozy konkurenčních značek. A tak tuto výhru odmítnout prostě musel.

Je však otázkou, jestli tím Lexusu neudělal trochu medvědí službu, protože o jeho kroku se nyní mluví více, než kdyby auto potichu přijal. A nakonec je i tak v jeho kroku dávka šlechetnosti, protože dát jej mohl také třeba někomu z rodiny. Tak či onak jej to trápit nemusí, jen kontrakt s Lexusem mu vydělává docela jiné peníze než „pár milionů”, na které přijde nová M760i. A stejně tak pozadí celé věci nebude zkoumat nadace Evans Scholars Foundation, ke které M760i zamířilo...

Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout - 1 - BMW M760Li Hole-in-One 2017 01Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout - 2 - BMW M760Li Hole-in-One 2017 02Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout - 3 - BMW M760Li Hole-in-One 2017 03Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout - 4 - BMW M760Li Hole-in-One 2017 04Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout - 5 - BMW M760Li Hole-in-One 2017 05Tento muž vyhrál BMW M760i za jedinou golfovou ránu. Musel ho odmítnout - 6 - BMW M760Li Hole-in-One 2017 06
Jason Day vyhrál na turnaji nové BMW M760Li díky jediné mistrovské ráně. Nechat si ho ovšem nemohl, jeho sponzorem je totiž značka Lexus

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 12 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše