Reklama

Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky

Chcete důkaz, že auta bývala o hodně jednodušší? A že mechanici Formule 1 nejsou jedinými, nad kterými lze žasnout? Tohle video je výmluvné v obou případech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky

16.2.2018 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Chcete důkaz, že auta bývala o hodně jednodušší? A že mechanici Formule 1 nejsou jedinými, nad kterými lze žasnout? Tohle video je výmluvné v obou případech.

Nová auta se stávají komplikovanějšími, proto domácí opravy ztrácí smysl. Člověk si na koleně pomalu neopraví ani prasklou žárovku a vyměnit prázdné kolo začíná být rutina asistenčních služeb, čest výjimkám. Do aut se montuje stále více elektroniky, složitější zásahy vyžadují maturitu z informatiky a k tomu speciální přístroje - kladivo a selský rozum je k ničemu.

Šikovné ruce a vybavení domácí dílny ovšem stále mohou využít majitelé starších aut. Návštěvu servisů kvůli každé drobnosti ale zcela jistě vynechají vlastníci klasického Jeepu Willys. Mají výhodu v tom, že s partou kamarádů ručně rozeberou celé auto během minuty. Důkaz přináší video z vojenské přehlídky.

Skupina osmi chlapů na plac přijede v zachovalém vojenském Jeepu a do minuty ho rozeberou na jednotlivé funkční celky. Prvně odstraní kapotu, pak nápravy a nakonec motor. Za 60 sekund je z pojízdného Willyse rozebraná skládačka. Na konci videa pánové pokračují s demontováním kol a možná pak i off-road z druhé světové války skončil rozmontovaný na šroubky.

Všichni muži na snímcích jsou příslušníci útvaru Royal Canadian Electrical and Mechanical Engineers (RCEME), který se v rámci kanadské armády stará o údržbu vojenské techniky. Rozebírané auto nese přezdívku Jiffy Jeep a předváděné rozborce je do jisté míry přizpůsobené, takže běžný Willys nebo Wrangler byste takto rychle asi nesložili. Přesto je to kumšt, vojáci, kteří se akci podílejí, umí Jeep rozložit a hned zpětně složit za 2 minuty a 39 sekund...

Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky - 1 - Jeep Willys rozborka za minutu 01Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky - 2 - Jeep Willys rozborka za minutu 02Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky - 3 - Jeep Willys rozborka za minutu 03Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky - 4 - Jeep Willys rozborka za minutu 04Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky - 5 - Jeep Willys rozborka za minutu 05Tihle chlápci za chvíli vyskáčou z auta a za 1 minutu ho rozloží na součástky - 6 - Jeep Willys rozborka za minutu 06
Myslíte, že by borci rozložili za minutu i například Cherokee? By se asi více zapotili, ale video pobaví

Zdroj: [https://www.carscoops.com/2018/02/watch-team-eight-completely-disassemble-jeep-one-minute/ Carscoops]

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama