Reklama

Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu...

Jsme přesvědčeni, že určité pohonné jednotky by se v určitých autech neměly objevovat, i kdyby o ně někdo náhodou stál. Čtyřválec v BMW řady 7 je ten případ.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu...

5.2.2018 | Mirek Mazal | 16 příspěvků

Jsme přesvědčeni, že určité pohonné jednotky by se v určitých autech neměly objevovat, i kdyby o ně někdo náhodou stál. Čtyřválec v BMW řady 7 je ten případ.

Automobilky se v posledních letech ve snaze co nejvíce snížit papírovou spotřebu svých aut pouští do rozličných bizarních experimentů. Výsledkem jsou často hybridní či elektrická auta, o která málokdo stojí, nezřídka se ale jedná i o modely s absurdně malými agregáty. Jen tak se může stát, že vznikne velká limuzína - dokonce v prodloužené verzi - které jaksi chybí velikost pohonné jednotky.

Právě takové auto stojí na showroomu BMW v Abu Dhabi. Tam bůhvíproč našli zalíbení v dálničním křižníku ve verzi 730Li, který má pod kapotou jen benzinový motor 2,0 turbo. Možná by se to za určitých okolností i sneslo, pokud by si ale nedali tolik záležet na vzhledu exteriéru a interiéru. Vůz má na sobě černý metalický lak Ruby Black Metallic, mřížku chladiče a zadní doplňky M Performance a černý komplet doplňují masivní 21palcové disky Orbit Grey. Aby vůz byl ještě více neobyčejný, dostal přední spoiler od 3D Designu.

Kabina se nese v duchu BMW Individual. Červená kůže pokrývá sedadla, dveřní panely, středovou konzoli a spodní polovinu palubní desky. Zbytek materiálů obstarává černý lesklý lak, černá kůže a pro zpestření chromové doplňky. Působivá specifikace si říká o uznání, bez nadsázky.

Show ovšem končí po otevření kapoty. Vzhled prodlouženého BMW budí pozornost, ale z pohledu pod kapotu plynou jen rozpaky. Malý dvoulitrový čtyřválec poskytuje k dobru 190 kW (258 koní) a 400 Nm točivý moment. Na 100 km/h se koráb rozhoupe za 6,3 sekundy a rozjede se na 250 km/h, což nezní špatně. Jeho mohutná příď schopná pojmout i skoro sedmilitrový dvanáctiválec by si ale zasloužila něco lepšího než třeba vrcholná Škoda Superb. Už kvůli noblese v případě zvuku a kultivovanost, kterou od tohoto auta nutně očekáváte...

Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 1 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 01Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 2 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 02Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 3 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 03Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 4 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 04Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 5 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 05Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 6 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 06Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 7 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 07Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 8 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 08Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 9 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 09Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 10 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 10Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 11 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 11Tohle BMW vypadá na první pohled jako ministr války, ale když otevřete kapotu... - 12 - BMW 730Li Abu Dhabi uprava 12
Čtyřválcová sedmička s velkými koly a v červené kůži působí na pohled zajímavě, jako celek je ale rozpačitá

Zdroj: [https://www.facebook.com/BMWADM/ BMW Abu Dhabi Motors@Facebook]

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše