Reklama

Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu

Jde stále o testovací prototyp, k sérii má ale jen krůček. Pokud tento kaulp bude umět i produkční verze, sesadí z trůnu čerstvé korunovaný Aston Martin.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu

14.4.2017 | Marek Bednář | 2 příspěvky

Jde stále o testovací prototyp, k sérii má ale jen krůček. Pokud tento kaulp bude umět i produkční verze, sesadí z trůnu čerstvé korunovaný Aston Martin.

Tesla Model S je téměř nepřekonatelná ve zrychlení na na stovku, ale v rychlostech přesahujících 200 km/h ji začíná docházet dech. Její rýsující se konkurence ve formě Lucidu Air je na papíře ve všem lepší. A nyní vidíme, že minimálně v nejvyšší rychlosti je lepší i ve skutečnosti, a to o parník. Předprokuční prototyp nazvaný Alpha Speed Car zvládá 350 km/h.

A nejenže takovou rychlost zvládá, je to hodnota, na kterou je nastavený omezovač rychlosti. Dost možná by tak mohl jet ještě rychleji, aspoň o něco. Obě verze Rimacu Concept One jsou v současnosti rychlejší, ale taky to jsou supersporty. Lucid Air je čtyřdveřový komfortní křižník. Na něco takového je maximálka 350 km/h víc než úctyhodná, ať to má pohon jakýkoliv.

Pro takhle vysokou rychlost v autě s elektrickým pohonem musíte umět vydávat velké množství energie po relativně dlouhou dobu. „Větší baterie, schopná uložit větší množství energie, může energii vydávat vyšším tempem. Větší elektromotor také umí být efektivnější než malý elektromotor. Výsledek je úžasný mix co nejlepší efektivity, když je potřeba, a ohromujícího výkonu, když řidič chce,” říká automobilka Lucid.

Jak onen ohromující výkon vypadá ve skutečnosti, se můžeme podívat na přiloženém videu. Air Alpha Speed Car tam testuje na rychlostním oválu a právě na něm dosáhl oné rychlosti 217 mph, tedy 350 km/h. Pokud se Air s takovouhle maximálkou dostane do produkce, bude potřeba znovu přepsat článek o tuctu nejrychlejších sedanů světa. Tehdy ještě vládl Hellcat, dnes má tento titul novinka Astonu Martin. Možná ne na dlouho...

Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 1 - lucid air alpha speed car 350kmh 01Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 2 - lucid air alpha speed car 350kmh 02Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 3 - lucid air alpha speed car 350kmh 03Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 4 - lucid air alpha speed car 350kmh 04Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 5 - lucid air alpha speed car 350kmh 05Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 6 - lucid air alpha speed car 350kmh 06Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 7 - lucid air alpha speed car 350kmh 07Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 8 - Lucid Air Alpha Speed Car 350 kmh dalsi 01Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 9 - Lucid Air Alpha Speed Car 350 kmh dalsi 02Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 10 - Lucid Air Alpha Speed Car 350 kmh dalsi 03Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 11 - Lucid Air Alpha Speed Car 350 kmh dalsi 04Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 12 - Lucid Air Alpha Speed Car 350 kmh dalsi 05Tohle je nejrychlejší elektrický sedan světa. Umí tolik, že jde i po absolutním titulu - 13 - Lucid Air Alpha Speed Car 350 kmh dalsi 06
Oproti původně představenému konceptu má Alpha Speed Car křídlo na zádi

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše