Reklama

Tohle zbylo z vrcholného Porsche po drsné nehodě. Kde se stala, uhádnete

Z některých úhlů pohledu je těžké vůbec poznat, o jaký vůz šlo. Řidič ale přežil bez větší újmy a může vyprávět o tom, že i na silnicích bez omezení rychlosti je třeba stále používat hlavu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle zbylo z vrcholného Porsche po drsné nehodě. Kde se stala, uhádnete

4.6.2018 | Mirek Mazal | 1 příspěvek

Z některých úhlů pohledu je těžké vůbec poznat, o jaký vůz šlo. Řidič ale přežil bez větší újmy a může vyprávět o tom, že i na silnicích bez omezení rychlosti je třeba stále používat hlavu.

Ostrov Isle of Man je pro automobilové fajnšmekry zajímavým místem zejména díky neomezeným rychlostem na silnicích mimo obce. Necelých padesát kilometrů dlouhý ostrov pokrývá kopcovitý terén vystřídaný dolinami a rovnými pláněmi. Členitý terén a vlídné předpisy k projížďce napříč ostrovem pravidelně lákají motoristy z celého světa.

Každý rok se na Manu koná motocyklový závod Isle of Man TT (celým názvem The International Isle of Man Tourist Trophy Race). Kvůli členité trati celkově s cca 219 zatáčkami jde o celosvětově nejnáročnější a nejnebezpečnější závod, vždyť do roku 2017 si vyžádal 250 obětí na životech. Začal se jezdit právě proto, že tam neplatí zákon omezující rychlost jízdy. Počet křížků u silnice mohl narůst o dalšího mrtvého řidiče, naštěstí se tak ale nestalo.

Majitel Porsche 911 GT3 RS škádlil fyzikální zákony na jedné z cest malebného ostrova. Na dvouproudé silnici ve vysoké rychlosti nedokázal bílé Porsche udržet v rovině a vyjel mimo komunikaci. Vyletěl do pole, kde se otočil přes střechu. Náraz byl tak silný, že některé díly skončily rozptýlené daleko od vraku. Motor s výfukem se utrhl ze svého uložení a dopadl vedle auta.

Hazardování s vlastním životem tak skončilo zcela zdemolovaným sporťákem. Vrcholná varianta 911 se změnila v hromadu trosek s amputovanou zadní částí a rozbitým předkem. Řidič vyvázl bez vážných zranění a může hovořit o druhém narození. Kdyby rána mířil jinam, Isle od Man by si připsal další zářez, takto může řidič vyprávět o nutnosti myslet nad správně zvolenou rychlostí i tam, kde neplatí žádný jasně daný limit...

Tohle zbylo z vrcholného Porsche po drsné nehodě. Kde se stala, uhádnete - 1 - Isle od Man Porsche GT3 RS nehoda 01Tohle zbylo z vrcholného Porsche po drsné nehodě. Kde se stala, uhádnete - 2 - Isle od Man Porsche GT3 RS nehoda 02Tohle zbylo z vrcholného Porsche po drsné nehodě. Kde se stala, uhádnete - 3 - Isle od Man Porsche GT3 RS nehoda 03Tohle zbylo z vrcholného Porsche po drsné nehodě. Kde se stala, uhádnete - 4 - Isle od Man Porsche GT3 RS nehoda 04Tohle zbylo z vrcholného Porsche po drsné nehodě. Kde se stala, uhádnete - 5 - Isle od Man Porsche GT3 RS nehoda 05
Těžká nehoda zcela zdemolovala bílé Porsche 911 GT3 RS. Jako zázrakem nikdo nebyl vážněji zraněn

Zdroj: Carscoops

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše