Reklama

Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video)

V tragédii ústila nehoda Renaultu Clio Maxi, když na mokré vozovce nezvládl dobrzdit do zatáčky. To se stává, diváci ale stáli přímo v jeho dráze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video)

11.10.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

V tragédii ústila nehoda Renaultu Clio Maxi, když na mokré vozovce nezvládl dobrzdit do zatáčky. To se stává, diváci ale stáli přímo v jeho dráze.

Nepříjemnou, ale nedílnou součástí rallye jsou bohužel nehody, při kterých dojdou k úhoně diváci. Pořadatelé dělají všechno pro to, aby k nim nedocházelo, ovšem riziko je přítomné vždy. A každý rok se stane, že to někde nevyjde a následky bývají tragické. Z poslední doby se dá připomenout smrt šesti lidí ve Španělsku. Na druhou stranu, občas to vypadá hrozivě a vše dopadne dobře.

Rally Legend v San Marinu o uplynulém víkendu však bohužel bude zapsána na černé straně bilance. Pilot Renaultu Clio Maxi, Enrico Bonaso doprovázený Alicí Palazzi zřejmě zapomněl na zatáčku nebo se mu na voze vyskytla závada a ve vysoké rychlosti to vzal přímo mimo trať. Prorazil chatrné zábrany a vlétl mezi diváky. Jeden zemřel a osm jich bylo zraněno.

Diváci nestáli v zakázané zóně, byli v pro ně vyhrazeném prostoru. Ten ale byl naprosto nešťastně umístěný - na vnějšku zatáčky v prostoru, kam se auta jezdící na limitu nezřídka dostanou. Lidé byli od trati docela daleko, ale očividně ne dostatečně daleko. Henry Anselmino, italský občan, zemřel na místě, dalších osm lidí bylo převezeno do nemocnice.

Speciální rychlostní zkouška, při které se nehoda stala, byla vzápětí zastavena a s ní byla ukončena i celá soutěž. Z respektu k obětem bylo zrušeno i slavnostní předávání cen vítězům. Policie spustila vyšetřování, tragédie v každém případě ukazuje na nutnost pomyslet na to, kam asi může neovladatelné auto vyletět, a chovat se podle toho, ať už jsou vyhrazené zóny kdekoli.

Rally Legend je oblíbeným podnikem u fanoušků i pilotů, na tratích člověk nezřídka potká i aktuální auta WRC. Také ale lze potkat legendy historie - odtud název - jako Lancii 037, Opel Manta, Audi Quattro a mnoho dalších, jak ukazuje druhé video. Na tom prvním vidíme onu tragickou nehodu.

Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video) - 1 - rally legend san marino 2016 nehoda 01Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video) - 2 - rally legend san marino 2016 nehoda 02Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video) - 3 - rally legend san marino 2016 nehoda 03Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video) - 4 - rally legend san marino 2016 nehoda 04Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video) - 5 - rally legend san marino 2016 nehoda 05Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video) - 6 - rally legend san marino 2016 nehoda 06Tragédie na Rally Legend San Marino. Jeden divák zemřel, osm byl zraněno (foto, video) - 7 - rally legend san marino 2016 nehoda 07
Tragédie ukazuje, že není jedno, kam se při sledování rallye postavíte

Zdroj: GT Spirit

Marek Bednář

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama