Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Zázraky se dějí: Renault Clio na rallye vlétl do diváků, všechny minul o vlásek (video)
8.10.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Někteří říkají, že štěstí přeje odvážným. Jiní tvrdí, že favorizuje ty hloupé. Dnešní video dává příležitost posoudit, která z těchto frází je blíže realitě.
Po hrůzostrašných záběrech nehody Julese Bianchiho ve velké ceně Japonska Formule 1 máme trochu nutkání vám ukázat, že ne každý děsivý karambol v motoristickém sportu musí skončit katastrofou. Ten, který uvidíte za chvíli, děsivý nepochybně je, žádné vážné následky si ale jako zázrakem nevyžádal.
Zachycená nehoda se stala při italské Jolly Rally pilotovi jménem Piero Scavone v Renaultu Clio Super 1600. Ten udělal celkem klasickou chybu - přehnal nájezdovou rychlost do rychlé levotočivé zatáčky a po nedotáčivém smyku se dostal pravými koly mimo trať. Bylo to v místech, kde by podobná chyba způsobila nepříjemnou nehodu tak či onak, byli to ale diváci stojící na naprosto nevhodném místě, kteří se postarali o zachycené drama.
Postavit se na takovém úseku do míst, kde by skončila většina chybujících řidičů, může je někdo velice hloupý a pochválit nelze ani organizátory, že přihlížející neumravnili. Stalo se tak to, co muselo - Scavone ztratil kontrolu nad vozem a v kotrmelcích skončil mezi skupinou přihlížejících. Nepřeháníme ani trochu, když řekneme, že dobrá polovina z nich unikla smrti o vlásek. Podívejte se, jak se neovladatelné Clio zmítalo mezi nimi a jak těsně se utíkajícím divákům vyhýbalo.
Je opravdu neuvěřitelné, že všichni diváci odešli z celé události bez škrábnutí. Stejné štěstí neměl Scavone se svým navigátorem, kteří po nehodě skončili v nemocnici, z pouze lehčích zranění se ale jistě rychle zotaví. Více následuje...
Zdroj: Worldcarfans
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Číňané vzali svůj „Rolls-Royce pro chudé” a skočili s ním z ostrého srázu. Podívejte se, jak dopadl po 20 metrech letu
dnes
Skutečné Bugatti vyzvalo na souboj dvacetkrát levnější „Bugatti pro chudé”. Opravdu to nemělo dělat
25.5.2026
Nejošklivější nové auto týdne, měsíce i roku schytává těžkou bídu od jinak nekritických kolegů, je leda parodií na 8 let starého předchůdce
24.5.2026
Nejčtenější články
Korejci začali testovat nový spalovací motor pro své ostré modely. V Evropě. A snad i pro Evropu
28.4.2026
Vetřelec vs. Predátor: Nový Mercedes C vedle toho starého ukazuje, že i rozpačité jde ještě hodně pokazit
29.4.2026
Otylé nové Audi RS6 při testech prohrálo boj s vlastní hmotností a skončilo ve svodidlech
29.4.2026
Číňané začali za cenu Škody Superb prodávat auto se vzhledem Ferrari, které je rychlejší než samotné Ferrari
29.4.2026
VW chce s novým Golfem navázat na jednu ze svých největších legend, jejích kvalit ale stěží dosáhne
29.4.2026
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
