- -

Unikly první fotky nového Jaguaru XF kombi, chce být pohledný i praktický

Druhá generace britského kombíku dostala delší rozvor, s nímž se pojí i větší objem zavazadelníku. A víc místa bude i na zadních sedadlech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Unikly první fotky nového Jaguaru XF kombi, chce být pohledný i praktický

14.6.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Druhá generace britského kombíku dostala delší rozvor, s nímž se pojí i větší objem zavazadelníku. A víc místa bude i na zadních sedadlech.

Dle původních zpráv měla být první generace Jaguaru XF Sportbrake zároveň i tou poslední. Je samozřejmě otázkou, nakolik byly tyto informace míněny upřímně a nakolik šlo o klamný signál směrem ke konkurenci, tak jako tak ale Britové nakonec prohlásili, že kombík dorazí i napodruhé. Na důkaz všeho nám byla praktická varianta i ukázána, na sobě ovšem nesla kamufláž. Ta je ovšem nyní minulostí, byť k jejímu sejmutí nedošlo oficiální cestou.

Slavnostní odhalení nového Jaguaru XF Sportbrake je naplánováno na dnešní odpoledne, první snímky jsou ale díky webu Auto Tijd venku již nyní. Oproti sedanu se rozdíly v designu logicky týkají hlavně zádě, která dostala do vínku nejen výrazný spoiler, ale samozřejmě patřičně objemný zavazadelník. Jeho objem by měl narůst nad 1 675 litrů, neboť ve srovnání s předchozí iterací dostal nový kombík XF delší rozvor.

Podrobná data budou zveřejněna za pár hodin, pročež aktuálně ještě dodáme, že vůz se dále pyšní elegantní a jemně se svažující střešní linií, ližinami, rozměrnou panoramatickou střechou či unikátními světlomety. Pod kapotou pak převezme tytéž agregáty, jenž pohání i sedan, což u základních modelů představuje dvoulitrové čtyřválce pokrývající výkonem 163 až 250 koní.

O úroveň výše najdeme šestiválce, z nichž ten benzinový nabídne 340 a 380 koní. Zda ovšem dorazí i osmiválcová varianta, to je zatím nejisté. Varianty XFR či dokonce XFR-S aktuálně nejsou k dispozici ani u sedanu. Jelikož se ale přeplňovaný pětilitrový osmiválec vejde i pod kapotu menšího modelu XE, je nejspíše jen otázka času, než skončí i zde.

Unikly první fotky nového Jaguaru XF kombi, chce být pohledný i praktický - 1 - Jaguar XF Sportbrake 2018 unik 01Unikly první fotky nového Jaguaru XF kombi, chce být pohledný i praktický - 2 - Jaguar XF Sportbrake 2018 unik 02Unikly první fotky nového Jaguaru XF kombi, chce být pohledný i praktický - 3 - Jaguar XF Sportbrake 2018 unik 03
Druhá generace Jaguaru XF Sportbrake byla odhalena únikem, oficiálně si jej budeme moci představit až odpoledne

Zdroj: Auto Tijd

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše