- -

Jaguar XF kombi se skutečně vrátí, Britové nový Sportbrake potvrdili i ukázali

Novinka bude mít větší prostor pro zavazadla než předchůdce a přiveze nové benzínové motory Ingenium. A přijde i ve výkonných verzích.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Jaguar XF kombi se skutečně vrátí, Britové nový Sportbrake potvrdili i ukázali

29.9.2016 | Marek Bednář | 5 příspěvků

Novinka bude mít větší prostor pro zavazadla než předchůdce a přiveze nové benzínové motory Ingenium. A přijde i ve výkonných verzích.

Jaguar letos na pařížském autosalonu nic nového nepředstavil, ovšem to neznamená, že by si jen užívala úspěchů posledních nových modelů. Na představení nového XF v březnu loňského roku něco chybělo - kombík Sportbrake. Chvíli se mluvilo o to, že už se vůbec nevrátí, tyto zvěsti ale Jaguar rychle vyvrátil.

Teď už víme, že automobilka na novém kombi pracuje a ukázala rovnou i vlastní „špionážní” fotky maskovaného prototypu. Pochopitelně, nejvíc maskování má na zadní části; příď kamuflovat moc smysl nemá. Po stránce designu tedy můžeme sloužit maximálně ilustracemi, které najdete níže.

Nové XF Sportbrake bude, stejně jako sedan, ve velké míře používat hliník, což by mělo znamenat velkou úsporu hmotnosti. Sedan zhubl o 190 kg a kombík by na tom mohl být podobně. Oproti minulé generaci bude mít novinka také větší zavazadelník, odhaduje se zhruba 600 litrů základního objemu oproti původním 550 a přes 1 700 po sklopení sedaček.

Pod kapotou se skrývá benzínový čtyřválec Ingenium, podle automobilky nejpokročilejší benzínový motor, které kdy vyvinula. Hovoří se o lahůdkách jako elektrohydraulické ventilové ústrojí nebo twin-scroll turbo s keramickým kuličkovým ložiskem. Na přesné specifikace si ale budeme muset počkat. Zbytek nabídky motorů bude stejný jako u sedanu, to jest dvě verze 2,0l dieselu Ingenium o 163 a 180 koních a dvě verze benzínové V6 o třech litrech objemu, ze které kompresor doluje 340 nebo 380 koní. Všechny motory pak budou pohánět zadní nebo všechna kola.

Kdy se dočkáme výstavního debutu, je zatím otázkou, ale hovoří se o Ženevě v březnu 2017 nebo o Frankfurtu v září téhož roku. Do prodeje by nový Jaguar XF Sportbrake měl vstoupit jako modelový rok 2018, tedy někdy koncem příštího roku. Do té doby jistě budeme vědět, jak vypadají detaily zádě a kolik si za něj budou Britové účtovat.

Jaguar XF kombi se skutečně vrátí, Britové nový Sportbrake potvrdili i ukázali - 1 - jaguar xf sportbrake 2018 spy autoexpress
Jaguar XF Sportbrake si můžeme prohlédnout zatím jen pod maskováním...

Jaguar XF kombi se skutečně vrátí, Britové nový Sportbrake potvrdili i ukázali - 2 - jaguar xf sportbrake 2018 ilustrace autoexpress 01Jaguar XF kombi se skutečně vrátí, Britové nový Sportbrake potvrdili i ukázali - 3 - jaguar xf sportbrake 2018 ilustrace autoexpress 02Jaguar XF kombi se skutečně vrátí, Britové nový Sportbrake potvrdili i ukázali - 4 - jaguar xf sportbrake 2018 ilustrace autoexpress 03Jaguar XF kombi se skutečně vrátí, Britové nový Sportbrake potvrdili i ukázali - 5 - jaguar xf sportbrake 2018 ilustrace autoexpress 04...a na ilustracích Auto Expressu

Ilustrace: Auto Express

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama