Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek

16.9.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Po dvou letech se žhavé automobilové novinky vrací na nejstarší autosalon světa. A tentokrát bude hostit i nevšední hvězdy stříbrného plátna.

Po dvou letech se na scénu opětovně vrací pařížský autosalon. Ten se vůbec poprvé konal v roce 1898 jako první motor show na světě. Za jeho zrodem stál Albert de Dion, tvůrce nápravy de Dion a zakladatel kdysi největší automobilky světa De Dion-Bouton. Za více než sto let se brány autosalonu několikrát neotevřely, zejména pak v důsledku obou světových válek. V roce 1977 došlo ke zrušení v důsledku špatné ekonomické situace, od té doby se navíc motor show koná vždy jednou za dva roky, přičemž Paříž na stráži střídá Frankfurt.

Nač se ve městě nad Seinou těšit letos? V prvé řadě jsou to samozřejmě novinky ze světa automobilů, ať již jde o produkční vozy, prototypy a koncepty či futuristické studie. Seznam vystavovatelů je dlouhý a nechybí v něm prakticky žádná významnější značka, tedy až na několikeré výjimky. Těmi jsou Ford, Rolls-Royce a Volvo, které asi považují autosalony za přežitek a místo pronájmu stánku hodlají své peníze investovat jinak.

Namísto těchto automobilek budou haly Parc des Exposition v centrální Paříži v Porte de Versailles dále plnit různé motoristické týmy, výrobci oficiálního i mimotovárního příslušenství či díky stále většímu důrazu na alternativní pohon také energetičtí giganti. Řadu elektromobilů a hybridů navíc bude možné přímo vyzkoušet na speciální testovací trati, dále se pak v místě bude v sobotu 8. září konat také aukce síně Coys.

Hala č. 8 bude pro změnu zčásti patřit výstavě na téma automobilů ve filmu. Prohlédnout si budete moci celou řadu ikon stříbrného plátna, kupříkladu Porsche 908 z filmu Le Mans, Toyotu Supra z prvního Rychle a zběsile či Aston Martin DBS Ultimate a DB10 z bondovek Quantum of Solace a Spectre. Vozů ale bude samozřejmě více, kromě toho je možné počítat se souvisejícím doprovodným programem.

Na místě budeme mít opět naše tým, očekávat tedy můžete živé snímky i první dojmy přímo z výstaviště. Rozcestníkem vám přitom k tomu všemu bude vždy tento přehled. Ten je ale pouze výchozí, u zmínky o každém z automobilů tak obvykle najdete jen pár snímků a část informací. Je-li však k dispozici kompletní představení, nechybí ani odkaz na něj.

Pokud tedy chcete mít dokonalý přehled o tom, co se letos v Paříži v průběhu konání tamního autosalonu děje, přidejte si tento článek do záložek a nic důležitého vám neuteče. V tuto chvíli vám nabízíme informace a snímky k již více než 40 novým vozům a konceptům, které Paříži budou představeny.

Než začneme s přehledem jednotlivých novinek, podívejme se na trochu organizačních detailů. To kdybyste se chtěli do Paříže sami vypravit.

Kdy je možné autosalon Paříž 2016 navštívit?

Dny pro novináře a odborníky:

29. září 2016 (čtvrtek), otevřeno od 6:30 do 19:00 hod
30. září 2016 (pátek), otevřeno od 9:00 do 19:00 hod

Dny pro veřejnost:

Sobota 1. října až neděle 16. října 2016, otevřeno:

Pondělí až neděle: 10:00 - 20:00 hod
(navíc ve čtvrtek a pátek prodloužené večerní prohlídky až do 22:00 hod)

Dospělí zaplatí za vstup 16 Eur (cca 433 Kč), děti a studenti od 10 do 25 let 9 EUR (244 Kč), děti do 10 let mají vstup zdarma (na autosalon musí dorazit v doprovodu dospělého, na kterého připadají vždy maximálně tři osoby). Každý ze skupiny alespoň 15 návštěvníků libovolného věku pak zaplatí po 14 Eurech (379 Kč). Další informace můžete získat na webu autosalonu či na profilech na [hhttp://www.facebook.com/mondial.automobile/ Facebooku] a Twitteru

A teď už rychle k samotným novinkám.

Tipy: Projděte si i naše předchozí speciály věnované autosalonům v Ženevě 2016, Frankfurtu 2015, Ženevě 2015, Paříži 2014, Ženevě 2014, Frankfurtu 2013, Ženevě 2013, Paříži 2012, New Yorku 2012, Ženevě 2012, Detroitu 2012, Frankfurtu 2011, Šanghaji 2011, New Yorku 2011 a Ženevě 2011.Audi A5/S5 Sportback 2017 - nová generace

Na stánku Audi nebude chybět dvojice A5 a S5 Sportback, která navazuje na již dříve odhalené dvoudveřové kupé, které dokonce již má své české ceny. Design, jemuž oproti předchozí generaci vévodí širší čelní maska a užší světlomety, tedy nepřekvapí. Mimo to oproti předchůdci prošla změnami kapota, nárazníky, boky se zvýrazněnou linií podél dveřních klik či zadní lampy. Ve srovnání s kupé se Sportback liší zejména v zadních partiích, což je dáno hlavně prodloužením rozvoru z 2 764 na 2 824 milimetrů.

Hned od začátku bude nová A5 k dispozici s dvěma variantami TFSI a třemi diesely, se kterými je možné spárovat šestistupňový manuál, sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S tronic nebo osmistupňový automat. V případě benzinů lze počítat s přeplňovaným dvoulitrem, který produkuje 190 koní a 320 Nm točivého momentu, respektive 252 koní a 370 Nm.

Diesely zastupují čtyřválec 2,0 TDI, který byl naladěn na 190 koní a 400 Nm. Pořídit jej přitom můžete v běžné verzi či jako úspornou variantu ultra. Dále nabídka pokračuje třílitrovým šestiválcem, který v méně potentní formě produkuje 217 koní a 400 Nm, v té vrcholné pak 286 koní a 620 Nm. U této verze je přitom standardem pohon všech kol quattro.

Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 1 - Audi A5 S5 Sportback 2017 prvni sada 18Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 2 - Audi A5 S5 Sportback 2017 prvni sada 19Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 3 - Audi A5 S5 Sportback 2017 prvni sada 23

Přečtěte si více: Projděte si kompletní představení nové generace Audi A5 a S5 Sportback.

Audi Q3 2017 - facelift

První generace Audi Q3 spatřila světlo světa v roce 2011. Pomalu tak již nastal čas na příchod nástupce, zvláště když již takřka čtyřiadvacet měsíců máme tu čest s faceliftem. Audi se ale zřejmě, stejně jako zbytek koncernu, v důsledku kauzy Dieselgate potýká se škrty, proto si nyní nemůžeme představit zcela novou Q3, ale jen druhý facelift stávající verze.

Po vizuální stránce se toho moc nemění, Audi se víceméně jen rozhodlo více odlišit základní varianty od modelů osazených sportovními sadami. Ty se nyní chtějí tvářit agresivněji díky zvětšených vstupům vzduchu. Dále dorazila čelní maska lakovaná šedou barvou, zatímco spoiler ve spodní části byl vyveden ve stejném odstínu jako zbytek karoserie. Provedení S line pak přichází s černě lakovanými doplňky a výplní bočních „kapes“ ve tvaru diamantů.

Dále můžeme zmínit příchod nové speciální verze S line competition, která má černě lakovány také kryty zpětných zrcátek a střešní ližiny. Mimo to se může pochlubit 19palcovými litými koly v desetipaprskovém designu, opět ve tmavé barvě. Tuto výbavu lze spárovat s jakoukoliv motorizací, navíc si ji můžete pořídit v novém odstínu Camouflage Green, který v nabídce nahrazuje barvu Tundra Brown.

Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 4 - Audi Q3 2016 facelift prvni sada 04Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 5 - Audi Q3 2016 facelift prvni sada 17Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 6 - Audi Q3 2016 facelift prvni sada 18

Přečtěte si více: Podívejte se na další fotografie vcelku drobného druhého faceliftu německého SUV.

Audi Q5 2017 - nová generace

Příchod druhé generace Audi Q5 nehodlá značka se čtyřmi kruhy ve znaku ponechat náhodě, koneckonců se jedná o její nejprodávanější model. O designových výstřelcích tedy nemůže být řeč, místo toho novinka převezme řadu detailů z nového Audi A4, se kterým bude sdílet i platformu a pohonné jednotky, stejně jako čelní světla. Masku si nové Audi Q5 pro změnu vypůjčilo od většího modelu Q7, koncová světla nás pak přivádí k menšímu crossoveru Q3. Aby toho přitom nebylo málo, pak můžeme zmínit ještě virtuální přístrojový štít, který se u novinky rovněž objeví a který již používají všechny poslední novinky značky.

Kromě toho se Q5 dočká většího množství dotykových displejů a touchpadů než dříve, což bude doprovázet méně tlačítek. Počítat můžeme také s větší konektivitou nebo elektronickými berličkami v podobě parkovacího asistentu, autonomních brzd a aktivního monitoringu jízdních pruhů. Pod kapotou se pak objeví především dvoulitrové a třílitrové motory, které svými výkony pokryjí škálu od 190 do 252 koní.

Dále se očekává příchod plug-in hybridu, který by měl zvládnout 70 kilometrů čistě na elektřinu, zatímco druhou stranu nabídky mají okupovat modely SQ5 a Q5 RS. V prvním případě by výkon měl narůst někam k 350 koním, ve druhém pak nejspíše na více než 400 koní. Tato varianta by přitom měla do vínku dostat nově vyvíjené šestiválcové twin-turbo, kterým bude disponovat i chystané Audi RS4.

Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 7 - Audi Q5 2017 novy render 01Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 8 - Audi Q5 2017 novy render 02Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 9 - Audi Q5 2017 novy videoscreen

Bentley Flying Spur W12 S - nová verze

Na pařížské motor show se ukáže také nové provedení „létající ostruhy“ zvané W12 S. To i nadále ve svém motorovém prostoru hostí šestilitrový dvanáctiválec biturbo, jeho výkon však vzrostl na 635 koní a točivý moment na 820 Nm. Díky tomuto posílení se novinka stala nejrychlejším produkčním čtyřdveřovým Bentley všech dob, neboť jako první zvládá překonat metu 200 mph (321,8 km/h). Konkrétně se rozjede až na 325 km/h, čímž v rámci dopravních prostředků překonává i francouzské rychlovlaky TGV, které v běžném provozu jezdí rychlostí maximálně 320 km/h. Stovku tento vůz zdolá za 4,5 sekundy.

Výkon je standardně přenášen na všechna čtyři kola, nicméně Bentley favorizuje 60 procenty zadní nápravu. Dosaženo tak má být sportovnějšího charakteru jízdy, k čemuž přispívá také specificky naladěný podvozek s odlišnou kalibrací tlumičů a stabilizačního systému. Na přání lze pak objednat karbon-keramické brzdy s černými či červenými třmeny.

Vyjma těchto mechanických novinek se vrcholná dvanáctiválcová verze dočkala i lehkých kosmetických retuší, jenž spočívají především v příchodu černě lakovaných doplňků (čelní maska, kryty zpětných zrcátek a zadní difuzor) a 21palcových litých kol. Mimo to bylo zatmaveno pozadí předních i zadních světlometů. Přibyla také loga W12 S.

Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 10 - Bentley Flying Spur W12 S 2016 prvni sada 02Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 11 - Bentley Flying Spur W12 S 2016 prvni sada 04Autosalon Paříž 2016: velký přehled všech novinek - 12 - Bentley Flying Spur W12 S 2016 prvni sada 08

Přečtěte si více: Nové Flying Spur prošlo změnami také uvnitř, známe i datum zahájení prodeje.

Diskuze 2 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše