Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno

18.8.2016 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Nový crossover bude možné ozdobit výraznějšími nárazníky, 19palcovými litými koly či dvoubarevným koženým čalouněním. Cena zatím známa není.

Nové Audi Q2 bylo jednou z hvězd ženevského autosalonu. Krátce po oficiálním debutu přitom bylo nafoceno u jednoho z dealerů, což bylo docela překvapivé. Nyní se ukazuje, že tento exemplář nebyl rozhodně standardním provedením, ale přímo prezentačním kusem tzv. Edition 1, který se nyní objevuje na oficiálních fotkách, s úplně stejnou registrační značkou.

Na rozdíl od Mercedesu, který takto označené vozy nabízí již delší dobu a vždy pouhý rok po jejich odhalení, Audi prozatím nespecifikovalo, jak dlouho se tato varianta bude držet v ceníku. Stejně jako v případě třícípé hvězdy ovšem můžeme počítat s rozsáhlejší standardní výbavou a také řadou vizuálních doplňků, ty ovšem namísto loga AMG nejspíše ponesou odkaz na řadu S Line. Jde přitom o 19palcová litá kola s designem rotoru, sportovnější nárazníky, mohutnější boční prahy, zadní difuzor či černě lakované kryty zpětných zrcátek. Dále je možné počítat s dvoubarevným lakem či LEDkovými světlomety.

Fotky interiéru prozatím zveřejněny nebyly, nicméně podle Audi je možné počítat s výškově stavitelnými sportovními sedadly vyvedenými v černé a krémové kůži. Dorazí také kůží obšitý multifunkční volant či podsvícené lišty dveřních prahů, opět ověnčené logem S Line. Dále tu máme diodové podsvícení, tím nám ale nejspíše specifické prvky skončí a dále půjde již jen o doplňky jinak příplatkové výbavy.

Při pohledu na web českého zastoupení německé značky zmínky o cenách nového Audi Q2 chybí, nicméně automobilka by měla začít přijímat objednávky již na počátku příštího měsíce. Výbavu Edition 1 přitom bude možné spřáhnout se všemi dostupnými motory, což momentálně znamená pouze volbu mezi benzinovou jedna-čtyřkou a dieselovou jedna-šestkou.

Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 1 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 01Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 2 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 02Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 3 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 03Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 4 - Audi Q2 Edition 1 2016 prvni foto 04
Chystané Audi Q2 se ukázalo na prvních oficiálních fotkách

Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 5 - Audi Q2 2016 prvni ulice 01Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 6 - Audi Q2 2016 prvni ulice 02Audi Q2 Edition 1 je úvodní prodejní edice Q2, kupodivu jsme ji viděli už dávno - 7 - Audi Q2 2016 prvni ulice 03
Posloužit ale můžeme i předchozími fotkami úplně toho samého auta se stejnou registrační značkou, které jsme viděli už před pěti měsíci

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama