- -

Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video)

Přenést se přes zácpy jak Šemík nad hradbami je jistě se snem nejednoho řidiče. A může se stát skutečností, celá věc má ale jeden háček.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video)

22.3.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

Přenést se přes zácpy jak Šemík nad hradbami je jistě se snem nejednoho řidiče. A může se stát skutečností, celá věc má ale jeden háček.

Jistě jste se někdy dostali do dopravní zácpy ve chvíli, kdy jste to potřebovali opravdu nejméně. V takové chvíli by se hodilo se nad všechna ostatní auta vznést a prostě je přejet. S podobnou myšlenkou přišli nedávno autoři převratného čínského autobusu, jak jejich snahy dopadají, ale víme. Co něco takového v menším, jakési auto na chůdách? Budete se divit, ale i to existuje - na světě je Hum Rider, doslova chůdy pro auto.

Fungují tak, že stiskem tlačítka auto pomocí hydraulických pístů zvýší svou světlou výšku na téměř dva metry a také zvětší rozchod kol tak, aby mohlo doslova nadjet ostatní auta. Co vidíte na videu níže, je opravdu skutečné, nebylo použito žádných počítačových triků.

Přijde vám to podivné? To chápeme, Hum Rider ale opravdu existuje a jezdí, jen v prodeji není. Existuje jeden jediný exemplář tohoto systému, právě ten na videu níže. Hum Rider vznikl jako propagace zařízení Hum společnosti Verizon Telematic, které za 29 dolarů pořizovací ceny a 10 dolarů měsíčního poplatku nabízí palubní diagnostiku pomocí zařízení připojeného do portu OBDII, sledování a vyhledávání odcizeného vozu pomocí GPS a asistenční službu.

Kdyby někdo dal této věci homologaci, mohla by se i prodávat, mělo by to ale své limity. Všimněte si, že na videu Jeep vybavený Hum Riderem nedokáže nadjet bílý pick-up truck, a i v Evropě by jeho jízda končila nejpozději s první vyšší dodávkou, ne-li s nějakým větším SUV. Také si nejsme jisti jízdními vlastnostmi takového auta a způsobem, jakým by motor poháněl kola. Tedy, kromě elektromotorů v kolech a spalovacího motoru jako generátoru.

Myšlenka je to ale zajímavá - třeba se ji někdo chytne a rozvede ji do poněkud praktičtější podoby. A třeba také ne, podívat se na ni s jistým druhem zalíbení ale můžeme...

Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 1 - Hum Rider video lepsi 01Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 2 - Hum Rider video lepsi 02Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 3 - Hum Rider video lepsi 03Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 4 - Hum Rider video lepsi 04Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 5 - Hum Rider video lepsi 05Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 6 - Hum Rider video lepsi 07Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 7 - Hum Rider video lepsi 08Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 8 - Hum Rider video lepsi 09Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 9 - Hum Rider video lepsi 10Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 10 - Hum Rider video lepsi 11Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 11 - Hum Rider video lepsi 12Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 12 - Hum Rider video lepsi 13Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 13 - Hum Rider video lepsi 14Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 14 - Hum Rider video lepsi 15Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 15 - Hum Rider video lepsi 16Už vás nebaví stát v zácpách? S tímto autem je přejedete, doslova (video) - 16 - Hum Rider video lepsi 17
Hum Rider je nápad lákavý, použitelný zatím poněkud méně

Zdroj: Mashable

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše