V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty

Člověk by čekal, že s moderním prémiovým SUV, jako je Audi Q8, se taková nehoda vůbec nemůže stát. Jak je ale vidno, může, selhala řidička i technika vozu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty

24.6.2019 | Mirek Mazal

Člověk by čekal, že s moderním prémiovým SUV, jako je Audi Q8, se taková nehoda vůbec nemůže stát. Jak je ale vidno, může, selhala řidička i technika vozu.

Audi spadá mezi automobilky se slabinou pro kvanta palubních asistentů a model Q8 prodávaný teprve rok všemožnými asistenčními systémy doslova přetéká. Ani dlouhý seznam senzorů však někdy nestačí a výsledkem jsou rozbité nárazníky. Autonehoda natočená na jedné z ruských křižovatek budiž toho nejlepším důkazem.

Žena čekající v koloně potřebovala něco najít u spolujezdce, proto se naklonila na stranu a při té příležitosti nevědomě lehce uvolnila pedál brzdy. Audi minimálně za dva miliony českých korun se proto pomalu rozjelo přímo do automobilu s kamerou stojícího v zácpě před německým SUV. Lehká kolize minimálně načechrala obě auta, ale především překvapila nečinností systémů.

Noha ženy dále položená na brzdě zřejmě zmátla systémy vozu, které v tu chvíli předpokládaly, že auto je takto řízeno vědomě. Jenže řidička zrovna koukala do schránky před spolujezdcem. Přesto bychom čekali, že blížící se překážka a nesnižovaná rychlost jízdy povede k přinejmenším zvukové signalizaci blížící se překážky, Audi jsou jinak velmi aktivní i v mnohem méně jasných situacích. Ale tady podle reakcí dámy nic takového neproběhlo a ruskou řidičku probral až náraz.

Tuto situaci neměla v prvé řadě dopustit řidička - přestat řídit při hledání čehokoli po voze je školácká chyba. Když už ale k takovému, dosti typickému pochybení došlo, mohly situaci zvládnout asistenty, když už jsou v takové míře na palubě přítomny. Ale nestalo se, pro vývojáře Audi by to mohlo být poučením...


V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 1 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 01V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 2 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 02V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 3 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 03V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 4 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 04V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 5 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 05V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 6 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 06V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 7 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 07V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 8 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 08V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 9 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 09V banální dopravní situaci totálně selhala řidička i nejmodernější asistenty - 10 - Audi Q8 nehoda Rusko foto 10
Audi Q8 vybavené nejmodernější elektronikou vlivem kombinace okolností nezabránilo nehodě ani v nízké rychlosti

Zdroj: КОРОЛЬ ДОРОГ дтп и аварии@Youtube

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama