- -

Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď

Jeho vášeň pro Ferrari je dobře známá věc, nejnovější přírůstek v jeho garáži je ale docela jiného ražení. I převody si tu Benjamin Sloss musí měnit sám.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď

14.4.2017 | Marek Bednář | 8 příspěvků

Jeho vášeň pro Ferrari je dobře známá věc, nejnovější přírůstek v jeho garáži je ale docela jiného ražení. I převody si tu Benjamin Sloss musí měnit sám.

Kalifornské Silicon Valley si primárně spojíte spíše s hybridy či elektromobily, nikoli vůní nespáleného benzinu a spálených pneumatik. Pokud byste tam však potkali fialový Viper ACR, jeho majitel nezabloudil, jen přijel do práce. Takový vůz totiž má Benjamin Sloss, technický viceprezident Googlu. V garáži toho má spoustu, hlavně to nejlepší Ferrari, však i jeho žena řídí FXX K. Považovali jsme jej tedy spíše za fandu podobných strojů, jeho nadšení pro auta ale zjevně nezná hranic. A tak sedlá i docela jinak pojatou Zmiji ve své nejostřejší verzi.

Viper ACR je nejnovějším přírůstkem do Slossovy sbírky a nejenže to je verze ACR, sama o sobě extrémně schopná na to, kolik stojí peněz - tenhle konkrétní vůz byl objednán v rámci programu 1 of 1 a je to tedy unikátní exemplář. Co všechno je na něm speciálního, nevíme, ale minimálně barevné provedení to bude jistě.

Sloss vzal své ACR na okruh Laguna Seca, jak se můžeme podívat na videu níže. Byla to jeho první zkušenost s tímto ACR na trati a chtěl se dostat s časem pod 1:36. Podařilo se to s dvousekundovou rezervou a Sloss si tak stanovil osobní rekord se silničním autem, které stojí méně než milion dolarů, což je... vskutku svérázná kategorie. Ten původní byl překonán o devět vteřin.

„Tohle auto vás pokouší, abyste dělali věci, které nejsou vždycky hodné doporučení. 'Můžeš tuhle zatáčku projet rychleji, vážně, v pohodě, zvládnu to,' nebo 'Hele, rovinka, šlápni na to',” komentuje Sloss vliv, jaký na řidiče Viper ACR má. Jeho schopnosti jsou skutečně obrovské, říká také.

Člověk by čekal, že někdo na takhle vysoké pozici v takovéto firmě bude racionální inženýr, ale nemusí tomu tak nutně být. Sloss se svým Viperem ACR údajně občas jezdí i do práce, takže popsaná situace z prvního odstavce není tak nereálná, jak by se mohlo zdát. Není to jediný vysoce postavený manažer v počítačové firmě; Bill Gates měl kdysi slabost pro Porsche 959, například, tak hluboce jako Sloss ale autům nepropadl...

Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 1 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 01Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 2 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 02Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 3 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 03Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 4 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 04Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 5 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 05Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 6 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 06Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 7 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 07Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 8 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 08Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 9 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 09Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 10 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 10Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 11 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 11Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 12 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 12Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 13 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 13Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 14 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 14Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 15 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 15Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 16 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 16
Benjamin Sloss se nejnověji pořídil Dodge Viper ACR. A jezdí s ním všude

Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 17 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 17Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 18 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 18Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 19 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 19Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 20 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 20Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 21 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 21Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 22 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 22Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 23 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 23Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 24 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 24Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 25 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 25Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 26 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 26Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 27 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 27Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 28 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 28Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 29 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 29Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 30 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 30Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 31 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 31Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 32 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 32Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 33 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 33Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 34 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 34Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 35 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 35Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 36 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 36Viceprezident Googlu je fanda aut k pohledání. Podívejte se, čím jezdí teď - 37 - Benjamin Sloss car collection Viper ACR 37
Znám je hlavně pro své nadšení pro hypermoderní Ferrari a nověji i McLareny. Viper ACR je z jiného těsta

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 8 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše