Video s údajným rekordem Alfy Romeo z Ringu je podvod. A ještě velmi amatérský

Neznamená to nutně, že vůz avizovaný čas nezajel nebo není schopen zajet. Ale rozhodně jej nezajel na oficiálním videu, to je falešné jak pětník.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Video s údajným rekordem Alfy Romeo z Ringu je podvod. A ještě velmi amatérský

30.9.2017 | Petr Miler | 63 příspěvků

Neznamená to nutně, že vůz avizovaný čas nezajel nebo není schopen zajet. Ale rozhodně jej nezajel na oficiálním videu, to je falešné jak pětník.

Alfa Romeo se včera pochlubila tím, že její model Stelvio je novým rekordmanem Severní smyčky Nürburgringu mezi SUV. Měl tam zajet čas 7:51,7 a překonat tak nejen všechna konkurenční auta podobného typu, ale třeba i takové BMW M4. Tomu se lze divit, ale vývoj zkrátka kráčí rychle vpřed, Alfa je relativně nízká a lehká a s 510 koňmi pod kapotou jistě dokáže divy. Nepřešli jsme sice mlčky, že automobilka vůz zjevně aerodynamicky vylepšila i odlehčila, ale to dnes dělá kde kdo.

Oznámení nového rekordu ovšem provázelo i video, které má celý výkon dokumentovat. Nevěnovali jsme mu zprvu velkou pozornost, až nás Dale Lomas z Bridge To Gantry upozornil na to, že záznam celé rekordní jízdy má trhliny. Ani ty se neobjevují na podobném záznamu poprvé, v tomto případě jsou ale tak mohutné, až nad tím zůstává rozum stát.

Podezřelé je vždy už to, když video z podobné jízdy není jeden souvislý záznam. Rozličné prostřihy dávají prostor k machinacím, protože při střihu z pohledu na silnici, do interiéru, dozadu, do boku, kamkoli... těžko poznáte, že během něj byl záznam o nějakou tu sekundu zkrácen. To má smysl, pokud se právě o pár sekund na Ringu přetahujete s konkurenty a pokud se to udělá dobře, těžko si toho někdo všimne. Alfa Romeo to ale dobře rozhodně neudělala - záznam sestříhala neskutečně amatérsky.

Sami si video níže pusťte, už nenavazující zvukový podkres na několika místech je velmi podezřelý a sledování obrazu to jen podtrhuje. Dva příklady za všechny:

- v čase okolo 0:58 vůz teprve opouští pasáže Hatzenbach a Hocheichen a záběr sleduje pilota zboku. Najednou cvak... a auto je s pohledem vpředu na mostu u Quiddelbachu. To mohou být snadno 3 nebo 4 ubrané sekundy,

- v čase okolo 3:28 znovu hledíme na pilota zboku u Adenau, zatáčí vpravo do Ex-Mühle, sotva z ní vyjede a cvak... auto je skoro u Laudovy zatáčky. To může být snadno i 5 nebo 6 ubraných sekund.

Podobných momentů je na videu více a sami si můžete zkusit spočítat, kolik si takto Alfa ubrala (někde si i přidává). Celková bilance mezi 10 a 20 sekundami může být reálná. Pochopitelně nechceme říkat, že Stelvio QV daný čas nezajelo nebo není s to zajet. Možné to je, ale buď jej zajelo kombinací několika jiných kol nebo mimo záznam kamer. A Italové se později pokusili vše podložit tímto uboze sestříhaným videem, zjevným podvodem.

Pravdu neznáme, můžete Alfě věřit. Tedy pokud jste ochotni věřit tomu, že firma, která není schopna ani pořádně sestříhat video, umí postavit pořádné auto...

Video s údajným rekordem Alfy Romeo z Ringu je podvod. A ještě velmi amatérský - 1 - Alfa Romeo Stelvio Nordschleife record fake 01Video s údajným rekordem Alfy Romeo z Ringu je podvod. A ještě velmi amatérský - 2 - Alfa Romeo Stelvio Nordschleife record fake 02Video s údajným rekordem Alfy Romeo z Ringu je podvod. A ještě velmi amatérský - 3 - Alfa Romeo Stelvio Nordschleife record fake 03Video s údajným rekordem Alfy Romeo z Ringu je podvod. A ještě velmi amatérský - 4 - Alfa Romeo Stelvio Nordschleife record fake 04
Toto jsou jen dvě z problematických pasáží celého videa. Nesrovnalostí je více, prakticky při každém prostřihu nějaký najdete. A zrovna tyto jsou tak očividné, že je identifikujete už zkoumáním screenshotů...

Zdroj: Bridge To Gantry

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 63 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše