Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Volkswagen v lednu odhalí nový mikrobus, rozhodně elektrický, možná jménem Budd-E (+ video)
30.12.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Novodobý „Bulli“ by měl dostat do vínku lithium-iontové baterie o kapacitě 70 kWh, s nimiž zvládne 500 km. A také autopilota či posuvné boční dveře.
O německé automobilce se díky kauze Dieselgate mluví více než kdy dříve. Je ovšem jisté, že zrovna po takové publicitě Volkswagen netoužil. Vedení koncernu se proto snaží odlákat pozornost od překračování limitů emisí NOx a namísto snahy zahubit planetu ukazuje spíše svou kladnou stránku. Ta je spojena s elektrickou energií, která by se ve větší či menší míře měla nastěhovat pod kapotu spousty modelů z Wolfsburgu. Jedním z nich bude nový mikrobus, který bude ve formě konceptu odhalen za pár dní na veletrhu spotřební elektroniky CES v Las Vegas.
O názvu novinky se momentálně pouze spekuluje, rozhodně však nebude použito označení „Bulli“, jímž se chlubila studie z roku 2011. Takto přitom Němci přezdívali originálu, tedy vůbec prvnímu Volkswagenu Transporter z 50. a 60. let minulého století. Mnohé nám neprozrazuje ani první videoupoutávka, na které je patrná pouze trojice písmen UD a E, nicméně podle spekulací našich zahraničních kolegů jsou ve hře varianty Budd-E nebo Duo-E. Možné je ale v tuto chvíli vše, tedy i cokoli jiného.
My se tedy prozatím budeme soustředit pouze na poslední známé písmeno „E“, jež vede k elektrickému pohonnému ústrojí. Jeho příchod Volkswagen již potvrdil, přičemž podle dohadů by vůz měl dostat do vínku lithium-iontové baterie o kapacitě 70 kWh. Tato porce by měla vystačit na 500 kilometrů dojezdu, přičemž se dá očekávat, že jízdní dynamikou nový mikrobus neohromí. Ostatně zrovna toto by od dané karoserie nikdo ani neočekával.
Počítat bychom měli spíše s nemalou praktičností, jíž umocní i posuvné boční dveře. Jelikož navíc vůz má dorazit do prodeje až v roce 2018, dá se v jeho případě očekávat celá řada moderních elektronických systémů v čele s autonomním řízením. Právě jeho produkci blízká forma by v Las Vegas mohla být představena, stejně jako nové technologie světlometů, na něž se ostatně ona videoupoutávka taktéž soustředí.
Volkswagen odhalí na veleterhu CES novou koncepční verzi svého legendárního mikrobusu
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
První auto znovuzrozené Alpiny kompletně odhalil únik, teď už opravdu. Kupé to je, krásné, no posuďte
před 7 hodinami
VW potřeboval tři roky, jednu zvláštní edici a extra paket navíc, aby o 0,358 sekundy sebral rekord Nürburgringu Japoncům
před 10 hodinami
Unikly první fotky znovuzrozené Alpiny, je to krásné luxusní kupé, jaké dnes na trhu chybí
včera
Nejnovější články
Charles Leclerc si chuť z pokaženého závodu v Miami spravil novou luxusní jachtou, má mnohem víc výkonu než jeho „služebák”
před 3 hodinami
Zbrusu nový crossover z líhně VW Group dostal pětiválec s výkonem přes 600 koní, je pořád rok 2026
před 4 hodinami
Bentley se spojilo s influencerem, který se na TikToku vysmívá bohatým, aby stvořilo speciální edici pro bohaté. A ne, není to apríl
před 6 hodinami
První auto znovuzrozené Alpiny kompletně odhalil únik, teď už opravdu. Kupé to je, krásné, no posuďte
před 7 hodinami
VW zkouší zachránit svou řadu ID „novým vynálezem”. Poslední novinka má spalovací motor, už pohání i kola
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Pneu koutek 05.15. 16:51 - Brus
- Řidiči, co to mají v ruce... 05.15. 16:32 - řidičBOB
- BMW Divize 05.15. 15:38 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 05.15. 15:29 - pavproch
- Detektory policejních radarů 05.15. 14:55 - řidičBOB
- Rychlodotazy 05.15. 14:53 - pavproch
- Politický koutek 05.15. 08:56 - pavproch
- VZKAZY 05.14. 13:40 - GeneHawkins
