Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
VW ve Frankfurtu odhalí i jednomístný elektromobil. Klon Audi A0 to nebude
23.8.2011 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Volkswagen se zjevně rozhodl zaplavit svůj frankfurtský stánek malými auty. Po odhalení produkčního mini up! přidal i avízo o malém elektromobilu.
Zatím nevíme, co to přesně bude, informace „jednomístný” a „elektrický” by ale mohly dávat tušit cosi o pojízdném elektrickém křesle (neberte to doslova...) ve stylu čerstvě odhaleného Audi A0. Jak se ale zdá, o klon této koncernové podivnosti v případě malého VW nepůjde.
Informací máme zatím k dispozici minimum, jisté je jen to, že 8. září v Berlíně automobilka odhalí jednomístný experimentální vůz poháněný elektřinou. Šéf vývoje Volkswagenu Jürgen Leohold k tomu dodal jen tolik, že vůz je stvořen pro krátké cesty, což později potvrdila i mluvčí firmy.
Leohold v souvislosti s touto novinkou zmínil nedávný koncept XL1, a tak je docela pravděpodobné, že půjde o menší a čistě elektřinou poháněný vůz stejného ražení. Vtipná je poznámka šéfa vývoje v tom smyslu, že nový vůz bude mít oproti XL1 lepší parametry co do spotřeby paliva - aby také ne, když půjde o elektromobil, zde bude spotřeba paliva dozajista nulová. Spotřeba energie ale už taková určitě nebude...
Jaké má koncern s tímto modýlkem záměry teprve uvidíme, pokud ale generální ředitel a předseda představenstva Martin Winterkorn řekl, že automobilka chce v roce 2018 vyrábět 10 000 000 aut a z nich 3 % s elektrickým pohonem, znamená to produkci 300 000 elektromobilů ročně. A tak firma zkrátka s pár modely přijít musí, aby tuto „kvótu” naplnila. Potvrzen byl již elektrický model up!, krom toho ale byla ze strany firmy slyšet na stranu elektromobilů spíše skepse, jakkoli několik prototypů na bázi modelů vyšších tříd již bylo odhaleno. V jejich případě ale víme, že výrobce vsadí spíše na plug-in hybridy a k „elektrifikaci” tak zbudou jen modely menší, u nichž velmi omezený dojezd a dlouhá doba nabíjení nejsou tak limitující. V tomto kontextu jakési jednomístné městské elektropřibližovadlo dává smysl.





























Dříve představený hybrid XL1 by měl napovědět mnohé o pojetí nového jednomístného elektromobilu VW
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
BMW za pár dnů definitivně skončí se svým dosavadním logem, srovnejte si ho s náhradou
30.1.2026
Absurdita moderních aut nezná mezí. Obyčejná výměna vzduchového filtru u Porsche Panamera je tak složitá, že musíte sundat půl přídě
28.1.2026
Majitel vzácného extrémního Lamborghini, které se nikdy nemělo dostat na silnice, popsal, jak se s ním jezdí po silnicích
26.1.2026
Nejnovější články
Toyota zakázala svému šéfovi, aby závodil pod její značkou, a tak s tím začal pod hlavičkou webu s ojetinami
před 26 minutami
Kvůli tomuhle vás Volkswagen musí dostat do svých elektrických modelů do dvou let, i kdyby na chleba nebylo
před hodinou
Expert vychválil nenáviděný typ automatu, prý je geniální. Přízeň nadšenců tím nezíská ani jemu, ani sobě
před 3 hodinami
Srovnejte si přepracovaný Mercedes třídy S W223 s jeho dosavadním provedením, je to nakonec takové zlepšení?
před 4 hodinami
Majitelé starších Tesel poznávají kruté ceny náhrad za odešlé baterie, hodnotu zbytku auta překonávají i několikanásobně
před 6 hodinami
Živá témata na fóru
- Zimní/letní? Už máte přezuto? 02.01. 15:14 - pavproch
- Elektromobily a vse kolem nich 02.01. 14:56 - pavproch
- Politický koutek 02.01. 13:42 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 02.01. 10:13 - pavproch
- BMW Divize 02.01. 10:10 - pavproch
- Rychlodotazy 01.31. 00:15 - Kavis
- Řidiči, co to mají v ruce... 01.30. 18:44 - Truck Daškam
- Fiat a vše kolem nich 01.30. 17:03 - pavproch
