Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Z tohoto videa pochopíte, proč řecké hospodářství skončilo v troskách
12.10.2014 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Chování Řeků při nakládání aut na trajekt vypadá legračně, podává ale nepěkné svědectví o řecké mentalitě.
O Řecku a jeho potížích se v poslední době příliš nemluví, třebaže obstojně vyřešeny nebyly. Svět už má jiné problémy a Evropská unie, zejména pak Němci, dávno přišli na to, že daleko nejsnazší bude sanovat naivní řecké představy o dosažení blahobytu nějakou tou miliardou euro než se připravit o blahobyt vlastní. Přesto není od věci si připomenout, co k totálnímu krachu řecké ekonomiky asi tak mohlo vést.
Jak jistě tušíte, nestáli za ním „vlci z Wall Streetu”, ale Řekové sami. Pokud máte i s vědomím švejkovské české mentality problém pochopit, jak je možné přivést zemi až tak daleko na pokraj zkázy, bude pro vás jistě poučné přiložené video. Je prakticky ryze automobilové a přímo s ekonomickými tématy nemá společného zhola nic, o řecké mentalitě ale vypovídá mnohé.
To, co vidíte, totiž není scéna z italské komedie a ten muž v modrém zády k vám není Carlo Pedersoli alias Bud Spencer zamlada. Jde o realitu nakládání aut na trajekt z řeckého ostrova Alonnisos a častovat jej slovem „šlendrián” by bylo urážkou tohoto termínu.
Trajekt na rozbouřeném moři se neklidně zmítá u břehu, přesto posádka nechá najíždět vozy na nájezd, který se vznáší tu pár desítek centimetrů, tu snad metr nad zemí. Za takových podmínek se najíždět na trajekt prostě nedá, ale Řekové to vidí jinak - aby posádka lodi všemu „pomohla”, zatíží nájezd vlastními těly (což je pochopitelně úplně k ničemu) a samotnou spojnici lodě s pevninou obloží snad nějakou vypelichanou kožkou. Ne proto, aby nájezd byl hladký, ale aby auta byla zmítající se palubou při nájezdu nabrána zespodu co nejméně.
Že to nemá žádný podstatný efekt, je každému rozumnému člověku jasné předem, Řekové ale přesto dokola kožku rovnají, jako by měla být tím řešením. Ale to není vše. Onen Bud Spencer se snaží navigovat řidiče tak, aby na loď vjížděli tehdy, když je paluba přibližně v rovině s pevninou (ani to moc nevychází) a řidiči, ač to všechno vidí, se na loď s bláznivou obsluhou za šílených podmínek dále a dále bez okolků vydávají.
Tohle je prostě do očí bijící nezodpovědnost a hloupost dováděná ad absurdum. Pokud v Řecku takto funguje vše, nelze se divit opravdu ničemu. Více následuje...
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Brutalitu Aston Martinu natočili při testech na okruhu v Portimao. Vypadá jako Batmobil, zní jako staré F1 a je rychlý jako ty nové
21.6.2026
Nejnovější články
Automobilka se rozhodla znovu vynalézt způsob, jakým „sedíme” za volantem auta. A myslí to smrtelně vážně
před 2 hodinami
Někdo zajel s novým Ferrari do Mansory? Ne, tohle Italové udělali svému autu sami, zjevně chtějí peníze kýčovitých tunerů
před 4 hodinami
Zatímco zavedené značky s kombíky končí i kvůli nezájmu o ně v Číně, sami Číňané jich nabízí čím dál víc, aby si získali jejich kupce
včera
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
včera
Akcionáře Nissanu vyděsil stav firmy a neakceschopnost nového vedení, chtějí zpátky Carlose. „Zmlkněte,” řval na ně nový šéf
včera
Živá témata na fóru
- Ceny PHM ref aktuální válka v Iránu 06.26. 08:30 - pavproch
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.25. 14:37 - pavproch
- e89 el. steering - přeprogramování ??? 06.25. 12:12 - pavproch
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 06.24. 21:19 - řidičBOB
- Volvo 06.24. 16:54 - řidičBOB
- BMW Divize 06.23. 10:20 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 06.23. 04:48 - pavproch
- Politický koutek 06.22. 15:36 - mattonecz
