Reklama

Záhadný prototyp Porsche nafocen zblízka. Podívejte se na to křídlo a na společnost

Poněkud neobvykle v Dubaji se podařilo přistihnout taujplný prototyp Porsche 911. Indicie vedou k novému GT2, po jeho boku můžeme vidět Lykan.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Záhadný prototyp Porsche nafocen zblízka. Podívejte se na to křídlo a na společnost

12.4.2017 | Petr Prokopec | 4 příspěvky

Poněkud neobvykle v Dubaji se podařilo přistihnout taujplný prototyp Porsche 911. Indicie vedou k novému GT2, po jeho boku můžeme vidět Lykan.

O návratu Ovdovovače, tedy Porsche 911 GT2, se mluví již delší dobu. První testovací prototypy byly nachytány již před rokem, byť v kabátu modelu Turbo. S touto variantou přitom bude vrchol řady 911 sdílet pohonné ústrojí, či alespoň jeho základy. Počítat tedy stoprocentně můžeme s přeplňováním, o objemu motoru se zatím dá jen spekulovat. Motor v Turbu má 3,8 l, pro GT2 ale Porsche možná sáhne po upsizingu.

Důvodem je samozřejmě výkon, neboť předchozí generace dokázala ve verzi RS vykřesat z 3,6litrového šestiválce 620 koní. Novinka tedy bude muset stoprocentně zajít dále, zvláště když současné Turbo S nabízí 580 kobyl. S nimi kupé osazené paketem Sports Chrono (v takovém případě lze navíc počítat se 750 Nm točivého momentu) zvládá stovku za 2,9 sekundy při cestě za nejvyšší rychlostí 330 km/h.

GT2 by tyto hodnoty mělo minimálně dorovnat, zvláště pokud s výkonem půjde právě přes sedmisetkoňovou hranici. Na druhou stranu se ovšem bude muset obejít bez systému 4x4, poháněna bude pouze zadní náprava. To, užití exotičtějších materiálů i vyhození nepotřebných komponentů v kabině, mezi něž patří třeba zadní sedadla, zajistí citelně nižší hmotnost.

Proč zde ale o tom hovoříme? Důvodem jsou nové špionážní snímky, jež byly pořízeny v Dubaji, kde Porsche 911 GT2 podstupuje zátěžové testy v horkém počasí. Zatímco ještě před časem karoserii „zdobily“ plasty maskující čelní i zadní nárazník, nyní se již agresivněji střižené tvary začínají klubat daleko více na povrch. I tak ovšem značka sáhla po jisté kamufláži, která dodává vozu skutečně monstrózní vzhled. Však se podívejte sami, hlavně na to zadní křídlo.

Motorový prostor se ale již rýsuje. Vidět je sací otvor v jeho horní části i výdech horkého vzduchu pod spodní částí zmiňovaného křídla. To bude velmi pravděpodobně stavitelné, kromě něj lze vsadit i na difuzor lemovaný mohutnými výfuky. Právě tento prvek je ovšem prozatím ukryt pod dodatečně namontovanými plasty. Přesunout zrak tak můžeme na kola s centrální maticí či ostře řezaný přední nárazník. A také na vedle stojící Lykan Hypersport, s nímž GT2 může být srovnávána, s nímž může testovat techniku (Lykan používá 770koňový motor Porsche) nebo vedle nějž může stát jen proto, že tato značka má nedaleko dubajskou základnu stejně jako Němci.

Na bližší informace je třeba vyčkat, my se můžeme jen zamýšlet nad tím, kdy proběhne debut a v jakých verzích GT2 uvidíme. V předchozí generaci bylo Porsche 911 GT2 nabízeno jako základ a RS. Teď by měla dorazit pouze ostřejší varianta, která by si premiéru mohla odbýt v září ve Frankfurtu. Právě na tomto autosalonu byla totiž v roce 1963 představena první generace základního Porsche 911.

Záhadný prototyp Porsche nafocen zblízka. Podívejte se na to křídlo a na společnost - 1 - Porsche tajuplny prototyp Dubai 2017 02Záhadný prototyp Porsche nafocen zblízka. Podívejte se na to křídlo a na společnost - 2 - Porsche tajuplny prototyp Dubai 2017 01Záhadný prototyp Porsche nafocen zblízka. Podívejte se na to křídlo a na společnost - 3 - Porsche tajuplny prototyp Dubai 2017 03Záhadný prototyp Porsche nafocen zblízka. Podívejte se na to křídlo a na společnost - 4 - Porsche tajuplny prototyp Dubai 2017 04Záhadný prototyp Porsche nafocen zblízka. Podívejte se na to křídlo a na společnost - 5 - Porsche tajuplny prototyp Dubai 2017 05
Nové Porsche 911 GT2 bylo nafoceno v Dubaji ve společnosti Lykanu Hypersport. První informace zmiňovaly jistou spojitost mezi oběma vozy, mohou vedle sebe být ale jen kvůli nedalekému dubajskému zázemí obou značek

Zdroj: Jalopnik

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše