- -

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky

Když automobilky nabízí auta, obvykle se snaží nabídnout co nejlepší poměr výkonu a ceny. Když ale sklouznou jinam, rázem jde rozum stranou.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky

24.11.2016 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Když automobilky nabízí auta, obvykle se snaží nabídnout co nejlepší poměr výkonu a ceny. Když ale sklouznou jinam, rázem jde rozum stranou.

Pochopitelně, ne každá automobilka si zakládá na příznivých cenách svých modelů, i pokud ale přijde řeč na extrémně drahé stroje, zdravý rozum jde stranou jen zčásti. Třeba takové Bentley Bentayga je mimořádně drahé auto, pokud si ale odmyslíme některé libůstky z příplatkové výbavy, pořád za mimořádně vysokou částku dostanete fakticky mimořádný vůz - přes 300 km/h žádné jiné SUV nejede a není to jeho jediná výjimečnost.

Ovšem, toto platí v případě automobilů. Jejich výrobci se ale snaží vydělávat i na jiných věcech a svá loga propůjčují i produktům, které ani sami nevyrábí. Dokonale zajímavé nabídky jsou to málokdy, většinou ale obočí nezdvihají. Dnes vám ukážeme deset takových věcí, které to dokážou.

Neberte to tedy jako tipy na dárky s automobilovou tématikou. to raději zauvažujte třeba o poukazu na svezení po okruhu za příznivějšího počasí. Pochopíme ovšem, když přece jen dáte přednost něčemu „fyzickému“, co obdarovaný u nikoho dalšího hned tak neuvidí. Kolegové z Autoblogu dali dohromady seznam předražených nesmyslů, které automobilky také nabízejí, a nemohli jsme odolat tomu vám jej zprostředkovat. Tady je.

1. Sponky na papír za 435 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 1 - Absurdni vanocni darky 2016 01

V dnešní digitální době se obyčejný papír zdá být přežitkem. Je proto otázkou, jak se budete dívat na sponky, které mohou držet jednotlivé listy pohromadě. Pravda, nejsou tak úplně obyčejné, vyrobeny jsou z kovu se saténovým povrchem a jako sada pěti kusů vychází na 17 USD (cca 435 Kč). Přesto máme pocit, že hlavním důvodem výše ceny tady logo Lamborghini, které vám papíry pohromadě lépe nepodrží.

2. Jednoduchý kroužkový zápisník za 935 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 2 - Absurdni vanocni darky 2016 02

Také klasický kroužkový zápisník již nepatří mezi nejpoužívanější artikly, Lexus s ním ale ještě zkouší nadělat parádu. Japonská automobilka tak pouští do prodeje variantu s klasickou spirálou na straně, stříbrně lakovanými hliníkovými deskami vpředu a vzadu a stovkou listů vyrobených z recyklovaného papíru. Původní cena 49 USD (1 250 Kč) byla přitom nyní snížena na 36,75 USD (935 Kč). I to je ale mnohonásobně více, než za kolik lze srovnatelnou věc koupit bez loga Lexusu.

3. Popelník za 1 780 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 3 - Absurdni vanocni darky 2016 03

Kouření momentálně není příliš v módě, o to více se divíme logu vzpínajícího se koníka uprostřed popelníku nabízeného automobilkou Ferrari. Popelník z keramiky má průměr 24 centimetrů a k mání je za 70 USD (1 780 Kč). Co na tom, že v rámci Evropské unie k vám dorazí již za tři pracovní dny, bez slavného loga si cigaretu oklepete levněji.

4. Svíčka za 2 165 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 4 - Absurdni vanocni darky 2016 04

Bentley je přeborníkem na předražené cokoli a svíčka z jeho kolekce to jen potvrzuje. K dispozici je v menším či větším provedení, mimo to můžete vybírat i její barvu. Pokaždé k vám přitom dorazí směs šafránu, černého pepře a prestižních dřev doplněná vanilkou či pačulí. Za větší provedení ovšem budete platit 85 USD (2 165 Kč), prakticky na čtvrtinu této sumy pak vychází doprava. To bude drahý oheň, ovšem, značkový.

5. Podložka pod klávesnici za 6 260 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 5 - Absurdni vanocni darky 2016 05

Podložka pod klávesnici od Audi, která je při rozměrech 70 x 50 centimetrů dostatečně prostorná i na myš, zní jako zajímavá věc, zvláště když automobilka se čtyřmi kruhy na její výrobu použila stejnou kůži, jakou čalouní sedadla. Jenže ani její emblém, ani proužek z alabastrově bílé, který skýtá útočiště pro psací pera, nevrhá dobré světlo na cenu 245,95 USD (6 260 Kč) - to je opravdu drahý špás.

6. Psací pero za 13 490 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 6 - Absurdni vanocni darky 2016 06

Dostáváme se postupně do vyšší cenové ligy, pořízení kuličkového pera od Porsche Design vám totiž bankovní účet může zatížit sumou 530 USD (13 490 Kč). Dostanete psací náčiní z nerez oceli zdobené laserovým gravírováním a kromě černého provedení můžete sáhnout také po stříbrné variantě, která je o trochu levnější a vychází na 519 USD (13 210 Kč). Cena obojího je ale tak trochu přes čáru.

7. Reproduktory za 89 080 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 7 - Absurdni vanocni darky 2016 07

S automobilkou ze Zuffenhausenu se neloučíme, divize Porsche Design přichází s reproduktorem 911 Soundbar, který je inspirován výfukovým ústrojím modelu GT3. Přenos hudby z tabletu či mobilu je zajišťován bezdrátově, počítat přitom můžete s LEDkovým displejem, digitálním dekodérem, ovládáním basů a výšek nebo výkonem 200 wattů. V rámci rozměrů počítejte s 74 x 28 x 32 centimetry, v případě hmotnosti pak s 19 kilogramy. Proč ne, ale za skoro 90 tisíc Kč?.

8. Stolní fotbal za 426 470 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 8 - Absurdni vanocni darky 2016 08

Fotbalisté mají rádi modely Audi, vy můžete mít pro změnu rádi stolní fotbal od této značky. Vyráběn je z hliníku, plastu a dodací lhůta je 10 až 12 týdnů. Na vánoční dárek už to tedy nedá, později může dorazit ve speciálním dřevěném boxu. Při ceně 16 756 USD (426 470 Kč) ale možná bude lepší, když objednávku ještě odložíte.

9. Karbonový kufr za 442 555 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 9 - Absurdni vanocni darky 2016 09

S logem rozzuřeného býka můžete spojit také cestovní kufr Bynomio vyrobený z karbonu. Při rozměrech 85 x 60 x 32 centimetrů pobere 128 litrů, vyroben pak je vyjma uhlíkových vláken rovněž z jemné kůže. Tu zdobí švy stylizované do šestiúhelníku, který je jedním z firemních symbolů. Dále tu máme hliníková kolečka nebo nylonovou plachtu, která kufr chrání před poškrábáním kupříkladu v nákladovém prostoru letadel. Příjemné věci, cena 17 388 USD (442 555 Kč) už je ale příjemná méně. To abyste se báli ztráty zavazadel nejen kvůli obsahu kufru...

10. Bunda ze pštrosí kůže za 563 780 Kč

10 předražených nesmyslů od výrobců aut: za hodně peněz málo muziky - 10 - Absurdni vanocni darky 2016 10

S nízkou cenou nemůžete počítat u žádného doplňků, který nese logo Bugatti, u některých je ale přece jen méně pochopitelná než u jiných. Vrcholem nabídky této značky je řidičská bunda ze pštrosí kůže, za kterou dáte závratných 22 151 USD (563 780 Kč), tedy o takřka sto tisíc korun vyšší sumu, než za jakou byste si mohli pořídit kupříkladu koncernový Volkswagen Polo GTI. Nedá se ovšem předpokládat, že by majitelé vozů s logem EB byli postaveni před tuto volbu. Sáhnout tedy mohou po bílém zevnějšku, který uvnitř doplňuje modré hedvábí. K dispozici je pouze 431 kusů, což odpovídá nejvyšší rychlostí modelu Veyron zapsanou v Guinnessově knize rekordů.

Zdroj: Autoblog

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše