Reklama

Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli

Co lepšího si může milovník aut přát, než bydlet na odlehlém místě v luxusu, s vlastním okruhem u domu. Tento ale nepatří rozmařilému milionáři.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli

18.3.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Co lepšího si může milovník aut přát, než bydlet na odlehlém místě v luxusu, s vlastním okruhem u domu. Tento ale nepatří rozmařilému milionáři.

Toyota platí za výrobce kvalitních a trvanlivých aut, která neurazí, také ale obvykle nenadchnou. Bývalo tomu i jinak, v posledních dekádách ale Japonci zmíněnému moc emocí nepřidávají a i když se v posledních letech zase začínají snažit, obchodní úspěchy z toho nejsou. Zatím, nutno dodat, neboť Toyota stále přitápí pod kotlem a brzy nabídne kde co od ostrého Yarisu až po novou Supru.

Možná i proto si „ta nudná Toyota” buduje krom nového ústředí svého severoamerického zastoupení texaskému Planu také něco zajímavějšího poblíž nedalekého městečka Argyle v Denton Country. Jen zhruba 50 minut jízdy od zmiňovaného Plana si automobilka buduje luxusní ranč s okruhem, který bude sloužit jako zázemí pro vrcholný management a její VIP.

Může si to dovolit, severoamerická divize je pro japonskou automobilku nadmíru důležitá - jen v loňském roce na její konto připadlo 2 449 630 nových vozů prodaných ve Spojených státech a 217 792 aut v Kanadě. Momentálně se sice nezdá, že by se tato čísla letos podařilo překročit, nicméně stále půjde v obou zemích souhrnně o více než 2,5 milionu registrací. Takže odměňovat se firma má za co.

Onen ranč stojí na místě už déle, na ploše 75 akrů jsou ale dále budovány či upravovány také domky pro hosty, stáje, stodoly, rybníčky pro rybáře i tradiční japonské zahrady. Chybět nebude ani menší muzeum (samozřejmě hlavně s modely Toyoty, Lexusu, Scionu a Daihatsu) a největší perla celého komplexu - zcela nový závodní okruh, jehož profil umožňující několik různých konfigurací si můžete prohlédnout níže. Nevíme, jak přesně je dlouhý, na soukromou trať to ale není ni prťavého.

Samotná trať se teprve dokončuje, stejně jako zbytek staveb, areál je dnes více staveništěm než odpočinkovým areálem. Hlavní dům v tudorovském stylu je již plně zařízen. Najdeme v něm čtyři ložnice, sedm koupelen, domácí kino, hernu, místnost s vláčky, vinný sklípek nebo garáž pro čtyři automobily. Dům pro hosty má další tři ložnice a zmínit můžeme ještě plavecký bazén plněný slanou vodou.

Je otázkou, na kolik automobilku jeho celková výstavba včetně tratě vyjde, usedlost společně s pozemkem byla už v roce 2012 nabízena za 11 milionů dolarů (cca 276,13 mil. Kč), Toyota ji ale pořídila až později a za vyšší cenu. Dle mluvčího Toyoty nebude usedlost okupována celoročně. Posloužit má pouze významným akcím, jinak zde najdeme jen personál, který se bude starat o její chod. Značka totiž prý má podobných komplexů po světě hned několik. Stejně jako ony ani ten nejnovější nebude přístupný veřejnosti...

Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 1 - Toyota Dallas USA ranc 02Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 2 - Toyota Dallas USA ranc 01Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 3 - Toyota Dallas USA ranc 03Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 4 - Luxusni ranch Toyota Dallas USA lepsi 01Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 5 - Luxusni ranch Toyota Dallas USA lepsi 02Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 6 - Toyota Dallas USA ranc 04Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 7 - Toyota Dallas USA ranc 05Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 8 - Toyota Dallas USA ranc 06Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 9 - Toyota Dallas USA ranc 07Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 10 - Toyota Dallas USA ranc 08Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 11 - Toyota Dallas USA ranc 09Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 12 - Toyota Dallas USA ranc 10Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 13 - Toyota Dallas USA ranc 11Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 14 - Toyota Dallas USA ranc 12Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 15 - Toyota Dallas USA ranc 13Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 16 - Toyota Dallas USA ranc 14Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 17 - Toyota Dallas USA ranc 15Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 18 - Toyota Dallas USA ranc 16Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 19 - Toyota Dallas USA ranc 17Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 20 - Toyota Dallas USA ranc 18Luxusní ranč s okruhem je snové zázemí autaře. Majitele byste neuhodli - 21 - Toyota Dallas USA ranc 19
Luxusní usedlost v tudorovském doprovází pozemky, na kterých vznikl mimo jiné nový okruh, jenž bude obklopený tradičními japonskými zahradami

Zdroj: Dallas News

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše