Reklama

Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce

Svého času to byla základní a málokým chtěná verze. Skoro o 10 let později v době všudypřítomných turb a elektronických „udělátek” může leckomu imponovat.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce

3.12.2018 | Mirek Mazal

Svého času to byla základní a málokým chtěná verze. Skoro o 10 let později v době všudypřítomných turb a elektronických „udělátek” může leckomu imponovat.

Ojetých Octavií druhé generace se nabízí všude spousta, v jednom lázeňském městě na břehu Baltského ale stojí kousek, který dokáže vystoupit z davu. Kritici evoluce mají občas šanci uspokojit své touhy autem nabízejícím věci, které se dávno nevyrábí a nyní nastala jedna z těch chvil. Prodejce v Bad Doberan totiž nabízí poklad pro obdivovatele jednoduchosti - nabízí nejoblíbenější automobil českých řidičů v provedení bez moderních výmyslů, který si dodnes pořádně nezajezdil.

Jde o Škodu Octavia po prvním majiteli, který neholdoval jezdění, ale spíše pečlivé údržbě. Opečovávaný kompaktní liftback totiž od srpna 2009 najezdil dodnes jen 3 295 kilometrů. Zhruba 366 kilometrů za rok stačilo k tomu, aby se motor sotva prohřál, přesto i při takovém nájezdu dodržoval všechny servisní prohlídky. Pod kapotou je navíc benzínová atmosféricky plněná jednotka o objemu 1,6 litru perfektně odolná proti takovému zacházení. Výkon 75 kW (102 koní) nebude na závody s plným obsazením, ale aspoň v sobě nemá žádné záludnosti, které by se mohly pokazit.

Nic potenciálně poruchového není přítomno ani v interiéru. S mírnou nadsázkou se jedná o absolutní holobyt bez obvyklých prvků jako elektrická okna, klimatizace, kožený volant nebo loketní opěrka. Dokonce schází samozřejmost jako rádio, které nahrazuje záslepka nevzhledné díry. První a zatím jediný majitel vůz zjevně konfiguroval podle hesla, že méně je více.

Vnitřní prázdnota odpovídá vnějšímu vzhledu. Bystré oko skromnou výbavu pozná podle černých zpětných zrcátek a nelakovaných klik dveří. Základní barva laku modrá Dynamic Blue také nebyla za příplatek. Trochu překvapivě působí nadstandardní zadní stěrač, ale možná šlo o pozornost podniku nebo omyl při výrobě.

Všechna čest lesku karoserie, auto nemuselo přetékat výbavou, aby dostávalo perfektní péči a pravidelný servis. Ani vnitřní prostor netrpí škrábanci nebo prachovým povlakem, podle čistoty koberců se musel každý pasažér povinně přezouvat, tedy pokud do auta vůbec někdy nějaký usedl.

Staromilec spoléhající na ověřenou techniku zajásá, tohle už dnes neprodává snad ani Dacia. A optimismus nutně nemusí zkazit ani cena 7 990 Eur (207 000 Kč). To není zase tak moc za prakticky novou Octavii, třebaže tahle je vlastně 9 let stará. Za artefakt potlačující moderní přístupy slušná nabídka.


Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 1 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 01Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 2 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 02Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 3 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 03Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 4 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 04Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 5 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 05Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 6 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 06Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 7 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 07Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 8 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 08Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 9 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 09Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 10 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 10Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 11 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 11Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 12 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 12Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 13 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 13Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 14 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 14Nejetá Škoda Octavia II bez turba a téměř bez výbavy je poklad pro odpůrce evoluce - 15 - Skoda Octavia 2009 pro odpurce evoluce 15
Svým svérázným způsobem krásná Škoda Octavia se zastaralým motorem a bez výbavy vyhlíží odpůrce moderny

Zdroj: Mobile.de

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše