Reklama

Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii

Pokud by ruský sedan prošel takovými úpravami, vůbec bychom se nezlobili. Zatím však nevíme o tom, že by se do podobného díla pustil byť některý z úpravců.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii

13.6.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Pokud by ruský sedan prošel takovými úpravami, vůbec bychom se nezlobili. Zatím však nevíme o tom, že by se do podobného díla pustil byť některý z úpravců.

O tuningu ruských aut se příliš nezmiňujeme. Neznamená to samozřejmě, že by v „Lada-landu“ žádný úpravce neexistoval - vzpomenout můžeme třeba na společnost Top Car a její díla. Ta se ovšem již dle svého názvu věnuje především úpravám luxusních vozů, jejichž ceny šplhají do milionů a nemají původ v Ruské federaci. Na mainstream se pak sice nějaký ten tuner občas zaměří, nicméně publicitu si tím zajistí spíše ve svém nejbližším okolí, nikoliv v rámci Evropy či dokonce celého světa.

Je ovšem možné, ba dokonce pravděpodobné, že se tento stav zakrátko změní. Za vším vězí nová Lada Vesta, která se již prodává i mimo ruský trh a byť ji u nás momentálně není možné oficiálně koupit, na Slovensko nebo do Německa si pro ni zajet můžete. Logicky se tedy časem dočká i úprav, se kterými navíc nemusí být spojeni jen domácí úpravci, ale i ti zahraniční. Inspirovat se přitom mohou dílem, za kterým stojí Kasim Tlibekov, grafik z ruského Nalčiku.

Ten stvořil z levného sedanu patřičně ostrý vůz, který vizuálně dalece překonává tovární Vestu Sport. Autu dodal patřičně rozšířený bodykit, a tak z původních panelů karoserie zůstaly zachovány pouze dveře a střecha, vše ostatní je jiné. Pozornost poutají především vypoulené blatníky, pod které se nastěhovala litá kola s pořádným límcem. Na obou stranách přitom na rozšířené partie navazují modifikované nárazníky, uprostřed najdeme ještě výraznější boční prahy. Jiný je pak i výplet čelní masky.

Pokud si uvědomíme, že standardní Vesta je zhruba 1,8 metru široká, pak je jasné, že modifikovaný bodykit by mohl řadě lidí způsobit problémy s parkováním. To je však jen malá piha na kráse. Zatím však skutečně není jisté, zda si ji jednou budete moci dovolit - přímo od Lady to očekávat nelze a i pro komerční úpravce by mohlo jít o moc velké sousto. Některý z majitelů by se ale mohl do podobného díla pustit z vlastní iniciativy - úprava by to byla jistě dost nákladná, ale také podobně výjimečná...

Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 1 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 01Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 2 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 02Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 3 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 03Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 4 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 04Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 5 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 05Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 6 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 06Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 7 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 07Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 8 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 08Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 9 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 09Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 10 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 10Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 11 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 11Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 12 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 12Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 13 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 13Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 14 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 14Rus sní o ostré verzi nové Lady Vesta, nadělil ji pořádně rozšířenou karoserii - 15 - Lada Vesta Kasim Tlibekov render 15
Lada Vesta nevypadá s rozšířeným bodykitem vůbec špatně, někdy ji ale ještě musí vdechnout život jinak než na počítači

Ilustrace: Kasim Tlibekov

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek