Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto

Auto není jen motor, převodovka a podvozek, je to spousta drobných jednotlivostí, které nám usnadňují život. Některých si ani nejsme vědomi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto

14.9.2017 | Marek Bednář | 16 příspěvků

Auto není jen motor, převodovka a podvozek, je to spousta drobných jednotlivostí, které nám usnadňují život. Některých si ani nejsme vědomi.

Odkládací schránky v kabině auta jsou věci, nad kterými většinou moc nepřemýšlíme. Některé jsou uzamykatelné, některé jsou klimatizované, další mají nějaké víčko a ty čtvrté jsou nepoužitelně úzké. O tom byste možná dokázali sami mluvit hodiny, pravděpodobně ale nevíte, jak moc chytrá je tahle, z dvanáct let staré Hondy Civic.

Běžně tráví svůj „život” nad autorádiem a má dvířka, to aby případný nenechavec nevěděl, co je uvnitř. To ještě není tak neobvyklá věc. Tahle dvířka nejsou jen na zacvaknutí, drží je pružinka, což už je obvyklé trochu méně, ale pořád na tom není nic až tak speciálního. Co speciální je, je fakt, že tahle dvířka mají pojistku proti nechtěnému otevření v kopci.

Stát se to může a leckomu, kdo se pohybuje v horách, se to možná i stalo - z podobně situovaných přihrádek můžou při ostřejším rozjezdu do kopce věci vylétnout ven. Zejména, máte-li silnější auto, můžete pak peněženku, klíče nebo telefon hledat někde pod sedačkou. To je nepříjemné a protože jsme lidé a máme tendenci takové věci dělat za jízdy, také to může být nebezpečné.

V tuto chvíli přichází na scénu Honda se svým geniálním řešením: závažím, které se při naklonění přihrádky do určitého úhlu - tedy, když auto stojí či jede do kopce - překlopí a tak dvířka přihrádky zajistí. A protože je to jednoduché závaží, dvířka zajistí i při ostřejším rozjezdu díky působení přetížení, takže z téhle japonské přihrádky vám nic nevyletí ani při ostré akceleraci.

Jednoduše chytré. Ovšem, také z přihrádky nic nevyndáte, pokud zaparkujete do prudkého kopce, každá mince má dvě strany. V každém případě se vsadíme, že většina lidí o existenci takové užitečné drobnosti ani neví, možná i když tímhle Civikem běžně jezdí. Tak se na to podívejte, autor tohoto nápadu si zaslouží alespoň zpětně ocenit. A jistě to není zdaleka jediná neviditelná chytrost, kterou v promyšlených autech najdeme...

Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 1 - Honda Civic 2005 chytra schranka 01Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 2 - Honda Civic 2005 chytra schranka 02Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 3 - Honda Civic 2005 chytra schranka 03Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 4 - Honda Civic 2005 chytra schranka 04Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 5 - Honda Civic 2005 chytra schranka 05Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 6 - Honda Civic 2005 chytra schranka 06Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 7 - Honda Civic 2005 chytra schranka 07Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 8 - Honda Civic 2005 chytra schranka 08Tahle chytrá věc ze staré Hondy ukazuje, kolik zajímavých řešení bývá očím skryto - 9 - Honda Civic 2005 chytra schranka 09
Tahle malá chytrá západka stojí za tím, že se dvířka při zrychlení neotevřou

Zdroj: Jared's Garage@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 16 příspěvků

Autobazar

zobrazit vše

Reklama