Reklama

Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou

(+ video) Ferrari a další supersporty nejsou z aut, která bychom běžně viděli umírat v zubožených stavech. I některá z nich ale stihne tento osud.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou

11.3.2017 | Petr Miler | 6 příspěvků

(+ video) Ferrari a další supersporty nejsou z aut, která bychom běžně viděli umírat v zubožených stavech. I některá z nich ale stihne tento osud.

Věčné jsou jen diamanty a kariéra Karla Gotta, vše ostatní se musí spokojit s jistou formou dočasnosti. Platí to i o autech, která jsou vyrobena, poslouží jednomu, dvěma, třem, někdy i více majitelům a pak se odeberou na věčnost. Zpravidla skončí na vrakovišti či ve šrotu proto, že udržovat je při životě se z různých důvodů stane neúměrně nákladným.

Když takto popíšeme život Škody Favorit, s úsměvem na tváři to říkat nebudeme, údiv to ovšem nevzbudí. Ale Ferrari? To jsou přece cenná, výjimečná auta, která majitelé hýčkají v často klimatizovaných garážích. A když to vydrží dostatečně dlouho, prodají je ještě podstatně dráže, než je koupili. Takové vozy přece nemají pohřebiště, žijí věčně...

O některých z nich to platí. Existují Ferrari, která jsou tak vzácná, že stačí, když z nich zbudou „papíry” a štítek s VIN, aby je mělo smysl klidně postavit od základu znovu - jsou tak drahá, že historická hodnota dalece přesahuje náklady na jejich stavbu. Každé Ferrari ale není Enzo, jsou tu Mondialy, Testarossy, 328, 348, 355, 360 a spousta dalších typů, které sice nikdy nekoupíte vysloveně levně, nejsou ale - aspoň v tuto chvíli - tak ceněné, aby v jejich životě neexistoval bod, který znamená jejich smrt. Těžké nehody, požáry, případně i technický problém na velmi drahé části jejich techniky se může postarat o to, že opravovat už se je prostě nevyplatí. Co se s nimi děje pak?

Tyto vozy skončí na místě jako je to, které vám díky Robovi Ferrettimu ukážeme dnes. Je to hotové pohřebiště a byť tu nenajdeme jen Ferrari, jméno firmy FerrParts s kalifornském Sacramentu jasně naznačuje, v čem tkví její specializace. Tato společnost kupuje právě zejména Ferrari, která postihl výše zmíněný osud a postupně je pohřbívá, to se jinak nedá nazvat.

Jejich konec pak vypadá takto - na dvoře za sídlem firmy zůstávají pod širým odložená ve značně zuboženém stavu vystavena vlivům okolního prostředí. A jen čekají na moment, kdy by se z nich mohlo ještě něco neobvyklého hodit.

Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 1 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 01Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 2 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 02Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 3 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 03Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 4 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 04Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 5 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 05Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 6 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 06Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 7 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 07Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 8 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 08Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 9 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 09Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 10 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 10Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 11 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 11Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 12 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 12Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 13 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 13Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 14 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 14Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 15 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 15

Než se „propracují” na toto místo, které vážně více než co jiného připomíná hřbitov, je s nimi pochopitelně nakládáno rozumněji. Jsou postupně rozebírána a díly z nich buď přímo použity nebo skladovány pro pozdější prodej.

Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 16 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 16Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 17 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 17Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 18 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 18Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 19 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 19Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 20 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 20Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 21 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 21Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 22 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 22Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 23 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 23Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 24 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 24Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 25 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 25Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 26 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 26

Vidíme tu tak vše - dveře, skla, motory, převodovky, kabeláže, drobné díly, zkrátka cokoli vás napadne. A nechybí ani dílna, kde jsou tyto součásti zase montovány na ještě používaná auta.

Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 27 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 27Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 28 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 28Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 29 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 29Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 30 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 30Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 31 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 31Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 32 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 32Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 33 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 33Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 34 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 34Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 35 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 35Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 36 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 36Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 37 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 37Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 38 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 38Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 39 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 39Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 40 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 40Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 41 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 41Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 42 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 42Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 43 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 43Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 44 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 44Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 45 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 45Takhle to vypadá na pohřebišti Ferrari, pěkné pohledy to nejsou - 46 - Pohrebiste Ferrari FerrParts Sacramento 46

Možná si řeknete... No co, „vrakáč”, vrakoviště. V podstatě ano, ale kolikrát jste na vrakovišti viděli Ferrari? „Ani jednou,” musí být naprostá většina upřímných odpovědí, ani nikdo z naší redakce na běžné vrakovišti takové auto nikdy neviděl. Tady mají jen ta a je to vskutku neobvyklý a docela smutný pohled - zubožená Ferrari se opravdu nevidí, natož v takových počtech. I ta ovšem někdy stihne takový osud, nezbývá než se s tím smířit...

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše