Reklama

To už není jen garáž. Nadšenec postavil svému Porsche vlastní domeček

Tento muž se nakazil láskou k vozům z Zuffenhausenu od svého otce. Speedster z roku 1989 proto hýčká jako v bavlnce, vlastně více než to.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

To už není jen garáž. Nadšenec postavil svému Porsche vlastní domeček

28.2.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Tento muž se nakazil láskou k vozům z Zuffenhausenu od svého otce. Speedster z roku 1989 proto hýčká jako v bavlnce, vlastně více než to.

Pro některé lidi vlastnictví Porsche představuje celoživotní obsesi. Jedním z nich je i Andreas Kümmel, šestačtyřicetiletý bezpečnostní manažer jedné velké banky. Ten byl již v dětství nakažen láskou k vozům této značky, neboť jeho otec vlastnil Porsche 356. Původně sice toužil po Speedsteru, jeho manželka však naznačila, že „takový starouš jako ty si ho již kupovat nemusí“.

Kümmel se ovšem rozhodl, že sen svého otce uskuteční a nakonec se mu podařilo ve Státech koupit trochu jiný Speedster. Jde o tzv. G-Modell z roku 1989, který měl najeto 11 700 mil (18 825 km) a jehož 3,2litrový motor produkoval 218 koní (v důsledku povinně namontovaného katalyzátoru, jenž srážel výkon z evropských 231 koní). Vše halila černá barva, ve které bylo vyvedeno jen 80 exemplářů.

Je tedy zjevné, že jde o výjimečný vůz a Kümmel se rozhodl, že potřebuje také výjimečný příbytek. A právě zde našla své uplatnění ona v úvodu zmiňovaná obsese. Garáž pro Porsche 911 Speedster totiž neměla vypadat jako garáž. Seznam požadavků byl opravdu dlouhý, ještě delší byl ovšem celý proces - Kümmelův dům byl tak postaven dříve než příbytek pro Porsche.

Důvodem průtahů byla kupříkladu instalace osvětlení, jež mělo produkovat dokonale difuzní světlo tak, aby krása vozu nebyla narušována stíny. Garáž má centrální řídicí systém s dálkovým ovládáním a prosklené boční stěny. Podmínkou bylo také minimum sloupů, zatímco podlaha je tvořena kamennými bloky, z nichž každý váží okolo 130 kilogramů.

Výsledek rozhodně jako garáž nevypadá, což potvrzuje i sám Kümmel. Dle něj si mnozí sousedé myslí, že jde o saunu. My ale vše můžeme považovat za splněný sen, který přešel z otce na syna. Není proto divu, že Kümmel občas po příchodu jen usedne do křesla, vypne televizi, dálkově zapne osvětlení a mlčky sleduje odkaz své rodiny.

Aby Speedster vždy vypadal dokonale, věnuje se bankovní manažer neustále jeho leštění. Pokud navíc venkovní teploty klesají, přetáhne oba své vozy (kromě Speedsteru vlastní ještě Porsche 993 z roku 1998) potahem Carcoon, který karoserii chrání od vlhkého vzduchu, jenž by mohl být zdrojem koroze. Ikony ze Zuffenhausenu tak mají zaručenou opravdu mimořádnou péči...

To už není jen garáž. Nadšenec postavil svému Porsche vlastní domeček - 1 - Porsche garaz Andreas Kummel 01To už není jen garáž. Nadšenec postavil svému Porsche vlastní domeček - 2 - Porsche garaz Andreas Kummel 02To už není jen garáž. Nadšenec postavil svému Porsche vlastní domeček - 3 - Porsche garaz Andreas Kummel 03To už není jen garáž. Nadšenec postavil svému Porsche vlastní domeček - 4 - Porsche garaz Andreas Kummel 04To už není jen garáž. Nadšenec postavil svému Porsche vlastní domeček - 5 - Porsche garaz Andreas Kummel 05
Porsche 911 Speedster je velkou láskou Andrease Kümmela. Neodpočívá proto v obyčejné garáži, ale dostalo svůj vlastní domeček

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše