- -

Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let

Pokud byste čekali, že se rekvizitám ze známých filmů dostává adekvátní péče, mýlili byste se. Tohle je přitom úplně první speciál pro slavný Total Recall.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let

7.5.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Pokud byste čekali, že se rekvizitám ze známých filmů dostává adekvátní péče, mýlili byste se. Tohle je přitom úplně první speciál pro slavný Total Recall.

Přiznám se, že je to jeden z mých oblíbených filmů. Viděl jsem ho mnohokrát a přesto bych se na něj kdykoli podíval znovu - do značné míry proto, že si člověk ani při desátém zhlédnutí nemůže být zcela jistý, co je vlastně skutečnost a co fikce. I u nás si kupodivu drží své původní a obtížně přeložitelné jméno Total Recall a na konci 80. let se na něm vyřádil věhlasný Paul Verhoeven.

Je to také jeden ze snímků, který udělal Arnolda Schwarzeneggera, hlavní hereckou hvězdu, definitivně bohatým člověkem. Ne proto, že by po Arnoldovi, tehdy už slavném Terminátorovi a Predátorovi, tvůrci toužili tak moc, že by mu nabídli pohádkovou gáži. Nechtěli ho vůbec, hlavní postavu měl ztvárnit Richard Dreyfuss nebo Patrick Swayze, jenže po pádu firmy, která měla původně zajišťovat produkci, osvědčil Schwarzenneger svůj talent schopného obchodníka, kterým si ostatně vydělal „první milion” ještě dříve, než jej svět poznal jako kulturistu a posléze herce.

Byl to on, kdo spolu s firmou Carloco koupil k tomuto filmu práva a ponechal si rozhodující roli v jeho výrobě. Vymínil si Verhoevenovu režii a vskutku nákladnou produkci (65 milionů dolarů, tehdy to byl výrobně nejdražší film historie), která by dodala příběhu na věrohodnosti. Vymínil si také obsazení sebe do hlavní role a gáži 10 milionů dolarů za svou práci herce. Na jeho konto ale mířilo též 15 % z pozdějších zisků snímku, což byly při jeho úspěchu ještě mnohem větší peníze - jen v kinech po celém světě nechali lidé za sledování Total Recall přes 260 milionů dolarů.

Toto stručné expozé do pozadí vzniku filmu do značné míry vysvětluje i existenci auta, o kterém se dnes zmiňujeme. Příběh Total Recall se odehrává v roce 2084, a tak tvůrci pochopitelně nemohli natáčet v kulisách současného světa. Dnes by zřejmě celé prostředí vytvořili na počítači, na konci 80. let ale bylo nutné vytvořit většinu kulis v jejich reálné, funkční podobě. A protože podstatná část děje se odehrává v autonomním taxíku Johnny Cab a na silnicích obecně, museli tvůrci vedle tohoto zvláštního stroje vytvořit také další auta, která by mohla v roce 2084.

Jejich konstrukci dostala na starosti další ikona filmového průmyslu, Mike Fennel, který ve svých dílnách stvořit řadu aut nejrůznějšího ražení, které se ve filmu objevily. Ten, o kterém bude řeč dnes, je skutečně kompars, na plátně se jen párkrát mihne, přesto je ale zajímavý - je úplně první, který byl pro Total Recall vyroben a je to vize dvoumístného sporťáku budoucnosti s tvary nikoli nepřipomínající někdejší Chevrolet Corvette.

Tahle auta po skončení natáčení pochopitelně existovala dál, a tak není divu, že právě tento stroj můžete dnes koupit. Co už překvapí více, je jeho stav - kdo by očekával léta pečlivě oprašovaný kus historie, bude se mýlit. Futuristické vozítko postavené na základech tříkolky Trimuter Roberta Rileyho je dnes ve stavu totálního rozkladu, který volá po rozsáhlé renovaci. Zvnějšku vypadá ještě slušně, interiér ale odhaluje, jak s ním muselo být od časů jeho vzniku zacházeno. Že je nepojízdný, nemusíme dodávat.

Prohlédnout si jej můžete níže a pokud byste o něj měli zájem, je aktuálně k mání na eBay. Konkrétní cenu neznáme, nejvyšší nabídka ale nyní činí necelých 106 tisíc Kč a rezervní cena touto cifrou - celkem pochopitelně - nebyla dosažena. Pokud byste tedy měli zájem, můžete si přihodit a doufat, že se dožijete roku 2084. Právě v tu chvíli by se tento vůz měl cítit na silnicích mezi svými...

Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 1 - Auto Total Recall 2084 prodej 01Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 2 - Auto Total Recall 2084 prodej 02Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 3 - Auto Total Recall 2084 prodej 03Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 4 - Auto Total Recall 2084 prodej 04Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 5 - Auto Total Recall 2084 prodej 05Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 6 - Auto Total Recall 2084 prodej 06Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 7 - Auto Total Recall 2084 prodej 07Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 8 - Auto Total Recall 2084 prodej 08Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 9 - Auto Total Recall 2084 prodej 09Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 10 - Auto Total Recall 2084 prodej 10Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 11 - Auto Total Recall 2084 prodej 11Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 12 - Auto Total Recall 2084 prodej 12Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 13 - Auto Total Recall 2084 prodej 13Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 14 - Auto Total Recall 2084 prodej 14Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 15 - Auto Total Recall 2084 prodej 15Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 16 - Auto Total Recall 2084 prodej 16Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 17 - Auto Total Recall 2084 prodej 17
Stav úplně prvního automobilového speciálu pro film Total Recall je dnes jedním slovem neutěšený

Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 18 - Auto Total Recall 2084 prodej 18Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 19 - Auto Total Recall 2084 prodej 19Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 20 - Auto Total Recall 2084 prodej 20
Zde jej vidíme při přípravách filmu a na jednom ze záběrů z něj

Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 21 - johnnycab 01Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 22 - johnnycab 02Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 23 - johnnycab 04Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 24 - johnnycab 05Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 25 - johnnycab 06Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 26 - johnnycab 07
Více slávy si v Total Recall užil vizuálně poněkud méně atraktivní taxík Johnny Cab...

Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 27 - Auto Total Recall 2084 prodej 21Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 28 - Auto Total Recall 2084 prodej 22Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 29 - Auto Total Recall 2084 prodej 23Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 30 - Auto Total Recall 2084 prodej 24Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 31 - Auto Total Recall 2084 prodej 25Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 32 - Auto Total Recall 2084 prodej 26Tohle je dnes z auta ze slavné sci-fi. Torzo může být vaše, jeho čas přijde za 67 let - 33 - Auto Total Recall 2084 prodej 27
Nabízené auto postavil Mike Fennel na základech tříkolky Trimuter Roberta Rileyho

Zdroj: eBay

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše