Reklama

Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku

(+video) Může působit pouťově, vznikla ale s cílem vládnout Nordschleife. A prý dnes na tomto okruhu rychlejší Škodu skutečně nepotkáte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku

27.3.2017 | Marek Bednář | 11 příspěvků

(+video) Může působit pouťově, vznikla ale s cílem vládnout Nordschleife. A prý dnes na tomto okruhu rychlejší Škodu skutečně nepotkáte.

Jsou i docela obyčejná auta, která mají výkonu tolik, co nejsilnější Škoda Octavia v nabídce. Nemusí to být vůbec nic výjimečného ani extrémně drahého - černá Octavia RS první generace, o které bude dnes řeč, je ale trochu jinde. Jak vzhledem, tak svými parametry se čemukoli byť jen trochu obyčejnému dalece vzdaluje.

Nepíšeme o ní poprvé, její vznik jsme zdokumentovali už loni, kdy jsme také zmiňovali, že cílem stavby tohoto stroje nebylo ohromovat jeho neobvyklý vzhledem, ale jezdit co nejrychleji po Severní smyčce Nürburgringu. Tento vůz tam dokonce chtěl „zářit”. Můžeme přemýšlet nad tím, jestli zrovna první generace Octavie je pro něco takového vhodný základ, ale Marcel Zerwas, majitel a autor úprav stojící za firmou Nasy Performance, určitě měl své důvody.

Loni jsme ale u stále dolaďovaného stroje nemohli vidět nic, co by připomínalo řádění dokončeného auta po Ringu. Teď už víme, že majitel nepřeháněl a nejnáročnější okruh světa s hotovým autem skutečně hobluje. Video níže to dokumentuje a byť bylo zveřejněno letos v březnu, díváme se na něm zřejmě na záběry ještě z konce loňského rok. Z obrázků totiž vidíme, že vůz má na něm černá kola, ovšem podle zveřejněných fotek na mělo auto už v únoru letošního roku stříbrná kola.

Také je možné, že vůz používá obě sady, to nakonec není podstatné. Zajímavé je vidět jej konečně v akci ve finální podobě na „onom” místě. Video je zveřejněno s podtitulem, že jde o nejrychlejší Škodu na Nordschleife a není těžké tomu věřit - s 400 koňmi, 510 Nm, výrazně upraveným podvozkem, lepšími brzdami a dalšími modifikacemi se vůz dalece vzdaluje tomu, co by nabízely sériové škodovky či kam by je bylo možné dostat jednoduchými úpravami.

Jízda na videu není nijak extrémní, je ale zřejmé, že toto je velmi rychlé auto a konkurenta bude při turistických jízdách nebude hledat snadno ani mezi vozy jiných značek. Však se na to mrkněte sami. A pokud by vám Nordschleife při této podívané chyběla, dodejme, že od tohoto týdne je Ring otevřený pro turistické jízdy už téměř nonstop, nikoliv jen o některých víkendech jako dosud, jak se můžete přesvědčit na webu okruhu. Nic tak nebrání probudit svou okruhovou hračku ze zimního spánku a vyrazit...

Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 1 - skoda octavia rs 400ps nove ring 01Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 2 - skoda octavia rs 400ps nove ring 02Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 3 - skoda octavia rs 400ps nove ring 03Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 4 - skoda octavia rs 400ps nove ring 04Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 5 - skoda octavia rs 400ps nove ring 05
Na videu níže vidíme tuhle Octavii ještě s černými koly...

Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 6 - skoda octavia rs 400ps nove ring 06Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 7 - skoda octavia rs 400ps nove ring 07Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 8 - skoda octavia rs 400ps nove ring 08Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 9 - skoda octavia rs 400ps nove ring 09Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 10 - skoda octavia rs 400ps nove ring 10Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 11 - skoda octavia rs 400ps nove ring 11
...novější fotky ji ukazují na Ringu i se stříbrnými koly

Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 12 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 11Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 13 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 13Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 14 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 14Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 15 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 15Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 16 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 16Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 17 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 20Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 18 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 22Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 19 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 23Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 20 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 24Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 21 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 25Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 22 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 26Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 23 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 28Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 24 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 29Toto je nejrychlejší Škoda na Ringu, Octavia RS s 400 k a rozchodem tanku - 25 - Skoda Octavia RS I Nasy Performance 30
Loňské záběry stroje ukazovaly ještě stále dolaďovaný vůz, i právě na Nordschleife

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše