- -

Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem

Vzhled běžných verzí prvního SUV značky odhalily patentové ilustrace. Design bude uhlazenější a pod jinou kapotou si najde místo menší počet koní.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem

25.11.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Vzhled běžných verzí prvního SUV značky odhalily patentové ilustrace. Design bude uhlazenější a pod jinou kapotou si najde místo menší počet koní.

Doplněno 14:30 Jen chvíli po odhalení ilustrací z patentového úřadu zamířil na internet i snímek reálné základní Alfy Romeo Stelvio. O odhalení se postaral italský televizní kanál TG5, který ve svých včerejších večerních zprávách informoval o návštěvě tamního premiéra Matteo Renziho v továrně Cassino. Ten se v doprovodu šéfa koncernu FCA Sergia Marchionneho zastavil také u předprodukčního prototypu SUV, jenž dorazí s také s dieselem o výkonu 150, 180 nebo 210 koní.


Stejně jako v případě Giulie, i u svého prvního SUV Alfa zvolila pro první představení veřejnosti vrcholné provedení QV a o základních modelech Alfa Romeo utrousila jen pár slov. Nyní si na ně ovšem můžeme posvítit o trochu více, neboť online se objevily ilustrace z patentového úřadu.

Základní modely, se kterými se budeme setkávat ve větší míře, jsou ve srovnání s Quadrifoglio Verde odlišné v několika detailech. Sériově budou vybaveny menšími litými koly (ačkoliv zrovna ty jsou zde jen naznačeny) a černě lakovanými plasty, které nahrazují doplňky vyvedené u verze QV v barvě karoserie. Budou mít jiné nárazníky, kapota motoru postrádá ventilační otvory a menší je také střešní spoiler.

Změnami prošly světlomety, lišit se bude rovněž standardní výbava v interiéru. Na jeho odhalení si ovšem budeme muset ještě chvíli počkat. Stejně tak Alfa Romeo ještě nepustila do světa informace o dieselových modelech. S příchodem 2,2litrového agregátu se ale minimálně v Evropě dá stoprocentně počítat.

K němu Stelvio dostane také přeplňovaný benzinový čtyřválec, který pokryje pásmo výkonů od 200 do 280 koní. Výše zmiňovanou verzi QV pohání šestiválec o objemu 2,9 l, který stejně jako u zbytku nabídky doplní pohon všech kol a osmistupňová automatická převodovka (verze s manuálem zatím potvrzeny nejsou).

Bližší informace dorazí v řádu měsíců, živý debut základní Alfy Romeo Stelvio je pak naplánován na březnový autosalon v Ženevě. Se zahájením prodeje lze tedy počítat až poté, výroba přitom bude - stejně jako u modelu Giulia - probíhat v továrně Cassino na severu Itálie.

Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem - 1 - Alfa Romeo Stelvio zaklad prvni foto
Reálnost patentových ilustrací potvrzuje první snímek reálného vozu

Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem - 2 - Alfa Romeo Stelvio zaklad patentove obrazky 01Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem - 3 - Alfa Romeo Stelvio zaklad patentove obrazky 02Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem - 4 - Alfa Romeo Stelvio zaklad patentove obrazky 03Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem - 5 - Alfa Romeo Stelvio zaklad patentove obrazky 04Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem - 6 - Alfa Romeo Stelvio zaklad patentove obrazky 05Alfa Romeo Stelvio se ukázala v základu, takto bude vypadat s dieselem - 7 - Alfa Romeo Stelvio zaklad patentove obrazky 06
Takhle bude vypadat základní Alfa Romeo Stelvio

Zdroj: Auto Italia Evolution

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše