Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
AMG opravdu chystá sporťák s motorem V12, bude to nejsilnější Mercedes historie
18.9.2015 | Marek Bednář | Přidat příspěvek
Dvanáctiválcový vrchol nabídky Mercedesu bude hybrid a bude to nejsilnější Mercedes všech dob. Motor je vyvíjen nově, ještě pár let si ale počkáme.
Mercedes-AMG nechce skončit u „pouhého” rivala Porsche 911, kterým je model AMG GT. Uvedl to produktový manažer této divize. Během následujících let se tedy můžeme těšit na vůz, který bude větší, silnější, dražší a luxusnější. Také by měl být poháněn novým vidlicovým dvanáctiválcem, který je v současnosti ve vývoji.
Dvanáctiválcové vrcholové AMG zní nepochybně krásně, jenže tu je háček - bude to s největší pravděpodobností hybrid. Hovoří se o „ultra-hybridu” a o tom, že to bude nejsilnější Mercedes všech dob. To by mohlo klidně znamenat něco okolo 750 i více koní kombinovaného výkonu. S jakou hmotností se budou muset koně prát, je brzy odhadovat.
Hybrid není úplně dokonalá vyhlídka, ale měla by přinést lepší katalogovou spotřebu paliva, o kterou v tomto případě jistě půjde nejvíc. A ani ve skutečnosti by to nemuselo dopadnout špatně, třeba kdyby V12 poháněla zadní kola klasicky a o pohon předních by se starala elektřina s bateriemi dobíjenými primárně rekuperací.
Kdy ovšem takovýto stroj přijde, je zatím brzy odhadovat. Ještě minimálně rok nebude na světě ani AMG GT Black Series a očekávat, že dvanáctiválcová novinka přijde dříve než o dva roky později, by nejspíš bylo bláhové. Snad ji ale uvidíme před rokem 2020.
Tip: Projděte si všechny novinky frankfurtského autosalonu 2015, máme pro vás i galerii živých fotek přímo z dějiště IAA.








Mercedes-AMG plánuje vrcholový model, stojící na AMG GT (na snímcích)
Zdroj: Autoblog
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejextrémnější Ford Mustang všech dob překonal svůj vlastní rekord z nejnáročnějšího okruhu světa, dejte mu ještě šanci
před 3 hodinamiČíňané na sebe naskládali sedm úplně nových aut a nechali je tak tři dny stát venku na odiv všem
včeraSlovinská basketbalová superstar si lebedí nad svým novým autem. Aby ne, jde o 1000koňovou raketu pro 25 vyvolených
30.4.2025
Nejčtenější články
Škoda končí se svým dlouholetým sloganem, Simply Clever jsou její auta stále míň
1.4.2025Řízení absurdně těžkého nového BMW M5 nezvládají ani profíci, jeden z nich těžce havaroval dokonce se safety carem
1.4.2025Zlobil? Šéf Seatu po kritických slovech na adresu elektromobilů a EU náhle s okamžitou platností skončil
1.4.2025Uniklý ceník příplatků Bugatti Tourbillon ukazuje, jak moc jsme všichni chudí, kupec Ferrari by neměl ani na lepší lak
1.4.2025Tohle je motor W10, který VW kvůli testům nacpal do BMW M5. Auto koupil Slovák, teď na brzdě ukázal, co umí
1.4.2025
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva