Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě

Brembo platí za největšího experta přes brzdy, nakonec jeho techniku najdeme i ve Formuli 1. Její atraktivita se obvykle skrývá v nitru, teď je to jinak, nové třmeny přivádí do vědy brzdění spíše umělecké prvky.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě

8.3.2019 | Mirek Mazal

Brembo platí za největšího experta přes brzdy, nakonec jeho techniku najdeme i ve Formuli 1. Její atraktivita se obvykle skrývá v nitru, teď je to jinak, nové třmeny přivádí do vědy brzdění spíše umělecké prvky.

Kontrastně barevné brzdové třmeny jsou jednou z těch automobilových zvláštností, kterým je v posledních letech věnována zvýšená pozornost. Ve vzhledu celého auta tvoří poměrně malý detail, přesto se dokáží postarat o výrazný vizuální efekt vyvolávající úsměv od ucha k uchu. Viditelné brzdiče jsou v kurzu, protože dodávají vozu originální prvek a určitý punc exkluzivity, žádná společnost ale dosud neuchopila pojetí třmenů tak, jako to nyní udělalo Brembo.

Italští specialisté standardně nabízejí základní barevnou paletu třmenů, které poutají pozornost pod koly automobilů. Obvykle používají červenou a žlutou barvu, občas oranžovou či modrou, pro ty, co mají rádi nenápadnost, mají v zásobě černou a šedou. Kreativní oddělení firmy si ale pro letošní Ženevu připravilo devět efektních prototypů, které pro vizuální pojetí brzd představují revoluci svého druhu.

V tiskové zprávě společnost uvedla, že je „inspirována světem módy, designu, umění a stylu“, což vede k různým vzorům a barevným kombinacím na vnější straně brzdiče. K vidění je například stříbrné lakování, kárový vzor, reflexní písmena na černém podkladu, zářivá malba lidských postav, přírodní kresba nebo maskáčový povrch.

Kreativita výrobce se plně projevila a jistě si najde své místo na trhu. Modelové příklady zatím nebudou ve standardní nabídce, ale pokud o ně některá z automobilek projeví zájem, Italové jsou připraveni dodat třmeny v podstatě jakémkoli vizuálním provedení, které bude odolné stejně jako ta dosavadní, jednobarevná.

Někteří experti by možnost personalizace jistě uvítali s otevřenou náručí. Dočkáme se třeba třmenů s fotografií obličeje majitele? Ani to není vyloučené, Brembo říká, že možné je teď prakticky cokoli. Inu, trocha italského přístupu v jinak ryze technických záležitostech někdy není na škodu...


Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 1 - Brembo umelecke brzdove trmeny 01Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 2 - Brembo umelecke brzdove trmeny 02Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 3 - Brembo umelecke brzdove trmeny 03Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 4 - Brembo umelecke brzdove trmeny 04Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 5 - Brembo umelecke brzdove trmeny 05Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 6 - Brembo umelecke brzdove trmeny 06Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 7 - Brembo umelecke brzdove trmeny 07Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 8 - Brembo umelecke brzdove trmeny 08Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 9 - Brembo umelecke brzdove trmeny 09Brembo odhalilo revoluční brzdy, vypadají jako žádné jiné na světě - 10 - Brembo umelecke brzdove trmeny 10
Paleta nových třmenů Bremba ukazuje možný budoucí vývoj - Italové je teď dokáží ztvárnit v prakticky jakémkoli provedení

Mirek Mazal

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama