Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Coupetorino 2013: Studio Torino stvořilo z Mercedesu SL dvoudveřové kombi
17.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Německá automobilka znovu spolupracovala s italskou karosárnou a šesticí studentů z institutu umění. Výsledek do prodeje ale ani tentokrát nepůjde.
Karoserie typu shooting brake je citelně atraktivnější koncepcí než klasické kombi. Je hlavně proto pozitivně přijímána prakticky po celém světě, což se o stěhovácích celé rodiny, vlkodava a několika pytlů cementu říci nedá. Nelze se proto divit mnoha výrobcům, že po obdobné variaci začínají čím dál častěji pošilhávat. Příkladem za všechny může být Mercedes-Benz CLS Shooting Brake, který si neobvyklý styl dal rovnou do názvu, za mnohem klasičtějšího zástupce bychom ale měli brát spíše Ferrari FF. Původně se totiž modely shooting brake profilovaly hlavně dvoudveřovou karoserií.
Toto povědomí je vlastní i italskému studiu a karosárně Studiotorino, které momentálně představuje projekt nazvaný Coupetorino 2013. Jde o dvoudveřový Mercedes-Benz třídy SL, jehož sklápěcí střecha doznala výměny za pevné panely. Ty samozřejmě oproti původní siluetě o poznání nabobtnaly, čímž se z modelu stal klasický shooting brake. Do prodeje ale prý bohužel nepůjde, neboť se jednalo pouze o „lekci“ pro šestici studentů Institutu umění a designu IAAD.
Coupetorino 2013 tak následuje příkladu obdobného projektu Coupetorino 2008, který rovněž vznikl jako spolupráce karosárny a institutu. Stejně jako poprvé i tentokrát participovala na tvorbě stylového kombíku samotná automobilka, která v zastoupení Steffena Koehla z designového centra poskytla lekce z karosářštiny. I proto ostatně studenti nejprve přišli s modelem v měřítku 1:4, na němž bylo možné projít veškeré možné modifikace.
Nás by ale zajímaly především nové hodnoty zavazadlového prostoru, které dozajista nabídnou dost prostoru pro dva golfové bagy i kompletní loveckou výbavu. Konkrétní však v tomto směru nebyli ani studenti, ani samotné studio.
O všech důsledcích přeměny zadní části Mercedesu SL tak můžeme jen spekulovat, i když s ohledem na zamítavý postoj k možnému prodeji je to asi zbytečné. A nebo ne? Mercedes je také jen jedním ze subjektů na trhu a kdyby zákazníci po takovém autě hodně toužili... Konec konců, od již zmiňovaného CLS Shooting Brake letošní Coupetorino až tak daleko nemá.





































Coupetorino 2013, tedy překarosovaný Mercedes-Benz SL je prozatím projektem, který se nestane prodejní realitou
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Italský Turek” se natočil, jak jede ve svém Porsche 260 km/h po německé dálnici, teď chtějí jeho hlavu
včeraBritové proti sobě ve sprintu postavili dva dinosauří osmiválcové offroady, metály ale nakonec bral ten třetí vzadu
25.8.2025Někdo si nechal přelakovat ikonické Ferrari F40 na zelenou, pro tradicionalisty je to zločin
22.8.2025
Nejnovější články
Slavný designér BMW a Ferrari strhal přelomový Jaguar. Je prý nedodělaný a nezajímavý z každého úhlu
před 10 hodinamiŽebříček nejuspokojivějších značek aut v Americe opanovala ta snad nejvíc šikanovaná EU, velká jména utrpěla pád
před 11 hodinamiŠéf Škody přiznal, že firma se bez spalovacích aut neobejde, ceny elektromobilů snižuje uměle na svůj účet
včera„Italský Turek” se natočil, jak jede ve svém Porsche 260 km/h po německé dálnici, teď chtějí jeho hlavu
včeraAudi odhalilo další novinku, za kterou ho málokdo pochválí. K lacinému a nesmyslnému interiéru přidává ještě podivnější vzhled
včera
Živá témata na fóru
- Toyota Land Cruiser 250 || Nezastavitelná legenda 08.26. 23:02 - lukasak12
- Dříve M135i, nyní ///M2 08.26. 22:52 - Eda
- Onboard videa 08.26. 21:56 - abgx1
- vyber prveho auta, univerzalne pouzitie 08.26. 20:55 - magalanes
- Policejní kontroly a měření 08.26. 20:27 - řidičBOB
- jak poznám minerální olej, polosyntetiku, full syntetiku? 08.26. 18:32 - pavproch
- S větrem ve vlasech.... 08.26. 14:53 - pavproch
- zvuk motoru 1.4 mpi a rachtání v převodovce 08.25. 20:49 - komat