- -

Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje

Malé SUV na indickém trhu stojí jen 95 000 Kč a lákavé je zejména proto. S příchodem do Evropy by cena vzrostla, přesto by mohla být velmi zajímavá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje

30.11.2016 | Petr Prokopec | 6 příspěvků

Malé SUV na indickém trhu stojí jen 95 000 Kč a lákavé je zejména proto. S příchodem do Evropy by cena vzrostla, přesto by mohla být velmi zajímavá.

Od jeho představení celý svět spekuluje, kdy se malé SUV Renault Kwid, které je ale ve své podstatě kovanou Dacií, vydá mimo Indii na ostatní trhy a kam si to skutečně namíří. Mezi první vyvolené země patřila pouze Latinská Amerika. Evropa má i nadále smůlu, byť Kwid byl letos v červnu nafocen na Starém kontinentu na francouzských značkách.

Tato skutečnost jen potvrzovala předchozí spekulace, dle kterých by SUV nakonec do našich končin mohlo zavítat, nepochybně s logem Dacie. S dalším náznakem se nyní přihlásil obchodní ředitel rumunské automobilky Francois Mariotte. Ten řekl, že „jsme v historii Dacie již několikráte viděli, že nikdy se nemá říkat nikdy“.

Mariotte dále uvedl, že značka spoléhá zejména na masové prodeje, nikoliv na okrajové segmenty trhu. Nejprve je tedy třeba prozkoumat šance modelu Kwid na úspěch, což by mohlo být bezpředmětné, pokud si uvědomíme, že ve své domovině malé SUV stojí v přepočtu pouhých 95 tisíc korun. Tedy opravdový pakatel, díky kterému by se z něj stal bestseller.

Dacia by ovšem musela přikročit k výraznému přepracování, neboť Kwid není dokonale bezpečný vůz, alespoň z hlediska evropských standardů. Indická verze získala pouze jednohvězdičkové ohodnocení od Global NCAP. SUV by tedy potřebovalo posílit samotnou konstrukci a navrch přihodit pár elektronických systémů, což by zvedlo jeho cenu a tím snížilo šance na úspěch.

Uvidíme tedy, jak se celá situace vyvrbí, máme ale pocit, že poptávka po takovém autě nedá Renaultu spát a nějakou cestu najde. I za 150 tisíc Kč by takové auto v Evropě dozajista bodovalo...

Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 1 - Renault Kwid ve Francii spy foto 01Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 2 - Renault Kwid ve Francii spy foto 02Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 3 - Renault Kwid ve Francii spy foto 03Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 4 - Renault Kwid ve Francii spy foto 04Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 5 - Renault Kwid ve Francii spy foto 05
Kwid už jsme v Evropě viděli - exemplář na francouzských značkách v Paříži potvrzuje, že Renault s myšlenkou jeho prodeje na starém kontinentu minimálně koketuje

Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 6 - Renault Kwid prvni sada 01Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 7 - Renault Kwid prvni sada 02Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 8 - Renault Kwid prvni sada 03Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 9 - Renault Kwid prvni sada 04Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 10 - Renault Kwid prvni sada 05Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 11 - Renault Kwid prvni sada 06Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 12 - Renault Kwid prvni sada 07Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 13 - Renault Kwid prvni sada 08Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 14 - Renault Kwid prvni sada 09Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 15 - Renault Kwid prvni sada 10Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 16 - Renault Kwid prvni sada 11Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 17 - Renault Kwid prvni sada 12Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 18 - Renault Kwid prvni sada 13Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 19 - Renault Kwid prvni sada 14Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 20 - Renault Kwid prvni sada 15Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 21 - Renault Kwid prvni sada 16Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 22 - Renault Kwid prvni sada 17Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 23 - Renault Kwid prvni sada 18Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 24 - Renault Kwid prvni sada 19Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 25 - Renault Kwid prvni sada 20Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 26 - Renault Kwid prvni sada 21Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 27 - Renault Kwid prvni sada 22Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 28 - Renault Kwid prvni sada 23Dočkáme se v Evropě nejlevnější Dacie Kwid? Šéf značky to nevylučuje - 29 - Renault Kwid prvni sada 24
Renaultu Kwid brání v příchodu do Evropy zejména nízká úroveň bezpečnosti, na té se ale pochopitelně dá zapracovat

Zdroj: Auto Plus

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše