Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze

Kdysi jedno z nejprodávanějších aut střední třídy dožívá svůj život v bolestech. V USA nebude tamnímu Mondeu jménem Fusion ani dovoleno dožít konce svých dnů s vrcholným provedením Sport v nabídce.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze

5.6.2019 | Petr Prokopec

Kdysi jedno z nejprodávanějších aut střední třídy dožívá svůj život v bolestech. V USA nebude tamnímu Mondeu jménem Fusion ani dovoleno dožít konce svých dnů s vrcholným provedením Sport v nabídce.

Uplynul již více než rok od chvíle, kdy Ford oznámil, že ve své nabídce provede opravdu razantní čistky. Padáka by kromě SUV a pick-upů mělo dostat prakticky vše ostatní, tedy alespoň na americkém kontinentu. Při pohledu na prodeje modelu Fusion, který my známe pod názvem Mondeo, to ve výsledku není až tak překvapivé. Zatímco v roce 2014 bylo prodáno přes 300 tisíc exemplářů, loni měl vůz na kontě pouze 173 600 registrací. A výhled do budoucna růžově opravdu nevypadá.

I proto se automobilka rozhodla, že úřadovat začne právě u tohoto vozu. Jeho prodej však nehodlá ukončit zcela, na to je zájem stále ještě slušný, třebaže je jen stínem někdejších prodejních úspěchů. Ford nicméně hodlá nabídku postupně ořezávat a jako první z ní vyřadí vrcholné provedení Sport, jediná verze v portfoliu osazená šestiválcem.

Jednotka EcoBoost o objemu 2,7 litru se tedy pozvolna loučí, k dispozici bude již jen po několik příštích měsíců. Následně pak zákazníci budou moci vybírat pouze mezi čtyřválcovými jednotkami, které produkují od 143 do 243 koní. Kromě toho zůstávají k dispozici také dvě hybridní provedení s dvoulitrovým čtyřválcem. Fusion Energi se v rámci loňského faceliftu dočkal navýšení „bezemisního“ dojezdu na 40 km, k mání je ale již jen s výbavou Titanium.

Pokud se zadíváme na nabídku, vlastně se ani nedivíme, že o verzi Sport není prakticky zájem. Respektive lidé by jistě po vlastnictví 329 koní toužili, nemohou si je však dovolit. Fusion se šestiválcem je k mání od 40 015 USD (cca 926 520 Kč). Je tak pomalu nejen dvakrát dražší než základní verze, ale zaplatit za ni musíte o 12 tisíc dolarů (277 850 Kč) více než za nejlevnější Ford F-150. Pod kapotou přitom v tu chvíli máte rovněž šestiválec, jen atmosférický a 3,3litrový s 294 koňmi.

Řeč je navíc pouze o základní ceně, Fusion Sport však má k dispozici i řadu příplatkových prvků. A jakkoliv stojí na úplném vrcholu nabídky, zákazníci musí sáhnout do kapsy pro dodatečných 75 dolarů (1 740 Kč), aby dostali kobereček do zavazadelníku. Tak nešťastná obchodní politika renomé vozu samozřejmě neprospívá, lidé tak 19palcová černá kola či karbonové dekorace v interiéru nechávali ladem. Nyní sice možná názor změní, ovšem jen proto, že další příležitost pro to již mít nebudou - po verzi Sport jistě skončí i Mondeo a Fusion jako takové a Ford s jejich nástupcem v tuto chvíli nepočítá.


Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 1 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 01Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 2 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 02Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 3 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 03Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 4 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 04Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 5 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 05Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 6 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 06Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 7 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 07Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 8 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 08Ford Mondeo už se začíná loučit se světem, v USA končí jeho nejzajímavější verze - 9 - Ford Fusion Sport V6 2019 konec vyroby 09
Zájem o Ford Fusion Sport je minimální, patrně hlavně kvůli vysoké ceně. Automobilka tak za pár měsíců hodlá ukončit výrobu, což můžeme brát jako počátek konce existence dvojice Fusion/Mondeo jako takové

Petr Prokopec

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše