Reklama

Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná

Soudě podle svého jména by nás tohle auto mělo ohromit. A skutečně to svede, jen asi jinak, než by chtělo. Na druhou stranu je ale nabízeno za malé peníze.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná

9.2.2018 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Soudě podle svého jména by nás tohle auto mělo ohromit. A skutečně to svede, jen asi jinak, než by chtělo. Na druhou stranu je ale nabízeno za malé peníze.

O Hondě Amaze většina z vás asi ještě neslyšela. Dáno je to především tím, že čtyřdveřový sedan je k mání pouze na indickém trhu, kde se v roce 2013 stal prvním vozem značky poháněným dieselovým motorem. Konkrétně šlo o 1,5litrovou variantu evropské jedna-šestky i-DTEC, jejíž downsizing byl dán snahou o nižší zdanění. Sedan se totiž vešel do kategorie aut, které nesmí na délku přesáhnout čtyři metry a jejichž motory nesmí objemem překonat 1,5 litru.

Právě první zmíněný fakt stojí za tím, proč nová generace Hondy Amaze vypadá tak, jak vypadá. Designérům Hondy byl zjevně inspirací nejnovější Accord, jehož linie se ale pokusili vměstnat do čtyřmetrové délky. To je vážně hodně málo, takže výsledkem je docela bizarně vyhlížející auto, které působí jako Accord sražený při praní.

Kvitovat ovšem lze, že auto vypadá úplně jinak a o poznání výrazněji než dosud. Dostalo čelní masku s bohatým chromováním, se kterou dorazily ostřeji řezané světlomety. Při pohledu z boku je patrná vyšší příď s poněkud svérázně rozdělenou kapotou motoru, což je dáno snahou o navýšení bezpečnosti. Čelní okno je pak vzpřímenější, zatímco to zadní se více svažuje - obojí pak přispívá dynamičtějšímu vzhledu.

Odlišné venkovní proporce se podepsaly na zvětšení místa v interiéru, který se zároveň dočkal i přepracované palubní desky nebo zcela nového přístrojového štítu. Honda se zároveň snažila vnést dovnitř i prémiovější nádech, pročež nový Amaze dostal i nový dotykový displej. V rámci bezpečnosti se pak standardem stává dvojice čelních airbagů a ABS, což je na indický trh nadprůměr.

Pokud jde o techniku, tady si Amaze znovu připsal jedno prvenství, které je tentokrát spojeno s celým indickým trhem. Nová Honda Amaze je vůbec prvním vozem nabízeným v této zemi, u kterého je možné dieselový motor spřáhnout s automatem CVT. Ten bude k mání za příplatek, standardně totiž sedan počítá s pětistupňovým manuálem.

Stejná nabídka bude spojena také s 1,2litrovou benzinovou jednotkou, která na přední kola posílá 88 koní a 110 Nm. S dieselem je spojen vyšší výkon i točivý moment (100 koní, 200 Nm), na oznámení jízdní dynamiky či spotřeby ale nedošlo ani v jednom případě. Nicméně dosluhující model zvládal s manuálem stovku za 17 sekund, rozjel se až na 170 km/h a průměrně si řekl o 3,9 l/100 km. Novinka pak asi výrazně jinde nebude.

Ceny pak odstartují na příjemných 175 tisících Kč, což je částka, pro kterou byste Hondě Amaze snad i odpustili, že není tak úplně „amazing” (ohromující), jak se tváří. Šance, že by se někdy prodávala i u nás, se ale limitně blíží nule...

Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 1 - Honda Amaze 2018 prvni sada 01Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 2 - Honda Amaze 2018 prvni sada 02Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 3 - Honda Amaze 2018 prvni sada 03Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 4 - Honda Amaze 2018 prvni sada 04Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 5 - Honda Amaze 2018 prvni sada 05Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 6 - Honda Amaze 2018 prvni sada 06Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 7 - Honda Amaze 2018 prvni sada 07Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 8 - Honda Amaze 2018 prvni sada 08Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 9 - Honda Amaze 2018 prvni sada 09Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 10 - Honda Amaze 2018 prvni sada 10Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 11 - Honda Amaze 2018 prvni sada 11Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 12 - Honda Amaze 2018 prvni sada 12Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 13 - Honda Amaze 2018 prvni sada 13Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 14 - Honda Amaze 2018 prvni sada 14Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 15 - Honda Amaze 2018 prvni sada 15Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 16 - Honda Amaze 2018 prvni sada 16Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 17 - Honda Amaze 2018 prvni sada 17Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 18 - Honda Amaze 2018 prvni sada 18
Nová Honda Amaze se daleko lépe představila naživo...

Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 19 - Honda Amaze 2018 prvni sada 19Hondě se asi při praní srazil Accord. Její novinka vypadá bizarně, je ale velmi levná - 20 - Honda Amaze 2018 prvni sada 20
...než na oficiálních fotkách. Přesto stěží zapře sražený Accord

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama