Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019

Pokud vám nevoní jakási designová kontinuita, která dekády „leští” jediný nápad, u Hyundai budete jako doma. Pouhý facelift může změnit mnohé a tento ukazuje, kam nyní Korejci míří.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019

8.7.2018 | Petr Miler | 25 příspěvků

Pokud vám nevoní jakási designová kontinuita, která dekády „leští” jediný nápad, u Hyundai budete jako doma. Pouhý facelift může změnit mnohé a tento ukazuje, kam nyní Korejci míří.

Není mnoho automobilek, které by pravidelně přicházely s přelomovými změnami designu svých aut. Vzhled je dnes považován za významnou součást identity značky a jako takový musí být snadno rozpoznatelný, přiřaditelný k tomu či onomu výrobci. A to si s častými změnami příliš netyká.

Dává to smysl, po obchodní stránce zcela nesporně, zvláště když image je významnou součástí toho, co jako firma prodáváte. Jenže optikou nezaujatého pozorovatele je to trochu nuda - podívejte se například na evoluci vzhledu Audi v poslední dekádě. Modelů nabízí tolik, že vám prsty všech končetin přestávají stačit, přesto si člověk nežijící auty plete i několik jejich různých generací navzájem. A nedá se říci, že by na tom německé značky obecně byly zásadně jinak - evoluce ano, revoluce rozhodně ne.

V tomto kontextu je osvěžující přístup některých asijských automobilek, které dokáží s novou generací toho kterého modelu nenechat designově kámen na kameni. A vlastně nejen s novou generací, jak ukazují přiložené fotky - Hyundai se rozhodlo při pouhém faceliftu změnit jeden ze svých klíčových modelů skoro k nepoznání.

Jde o Elantru, známou v Koreji jako Avante. U nás se tento sedan už chvíli neprodává, je to ale auto ctící současný designový jazyk značky. Nakonec existuje i Elantra GT, kterou u nás známe jako model i30. Proto právě úpravy vzhledu Elantry ukáží, kam Hyundai jako takové nyní designově míří a špionážní fotky z Koreje to odhalují v plné nahotě.

Kdo by s faceliftem čekal jen pár retuší, byl by vedle jak ta jedle. Zejména na přídi nezůstalo při starém nic. Hyundai vsadilo na obecně nezvyklé, ostře trojúhelníkové tvary, které postihly hlavní světlomety, mlhovky a nepřímo prakticky všechno, co vepředu vidíme. Změny na zádi jsou umírněnější, ale to už tak při faceliftech bývá.

Snímky doprovází informace o minimálních technických změnách, ty nás ale nakonec trápit příliš nemusí. Co je naopak podstatné, tímto designovým směrem se nyní mají vydat všechny další novinky značky a v případě zcela nových modelů zahrát na „troúhelníkovou notu” ještě výrazněji. Jak se vám taková budoucnost Hyundai líbí, posuďte sami, ve srovnání současnými - ne zase tak dlouho používanými - liniemi je to ale vcelku dramatická proměna...


Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 1 - Hyundai Elantra novy design 01Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 2 - Hyundai Elantra novy design 02Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 3 - Hyundai Elantra novy design 03Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 4 - Hyundai Elantra novy design 04
Snímky Elantry 2019, pouze faceliftovaného, asi tři roky starého modelu, ukazují výraznou designovou proměnu Hyundai, která má postihnout i další budoucí novinky značky

Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 5 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 01Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 6 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 02Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 7 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 03Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 8 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 04Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 9 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 05Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 10 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 06Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 11 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 07Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 12 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 08Hyundai dramaticky změní design svých aut, bez maskování nafotili Elantru 2019 - 13 - Hyundai Elantra 2018 stribrna 09
Pro srovnání Elantra ve svém současném provedení

Zdroj: Gepann

Petr Miler

Diskuze 25 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama