Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně

Korejci mění designový styl tak rychle, že jeden nestihnou použít ani na celé generaci všech modelů svých aut. Dosud preferované trojúhelníky se ani pořádně nerozšířily a už tu máme zase něco jiného.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně

24.2.2019 | Petr Miler

Korejci mění designový styl tak rychle, že jeden nestihnou použít ani na celé generaci všech modelů svých aut. Dosud preferované trojúhelníky se ani pořádně nerozšířily a už tu máme zase něco jiného.

Před pár dny jsme vám do detailu představili nové Hyundai Santa Fe, které by se u nás mohlo jednoho dne prodávat s přídomkem Grand. Auto zaujalo jednak některými svými technickými vychytávkami, jako je nový systém bezklíčového otevírání a startu, pozornost si ale získalo i svým designem. Zejména pojetí zádě bylo úplně nové a přes podobnost s jinými vozy se zadními světly ve tvaru písmene C dosti originální, zejména pak kvůli spodní lince obě světla propojující.

Mysleli jsme si, že půjde o specialitu nového Santa Fe, ale není tomu tak, jde o projev nového designového stylu, který velmi rychle nahrazuje ten, který Korejci ukázali teprve loni. Trojúhelníkové tvary, na které vsadila nová Elantra, měly být vlastní i dalším novým modelům, zřejmě jejich nepříliš vřelé přijetí se ale postaralo o to, že budoucí Hyundai takovou stylizaci nedostanou, alespoň ne všechna.

Svědčí o tom přiložené snímky, na kterých není znovu k vidění zmíněné Santa Fe, ale nová, zatím oficiálně neodhalená generace modelu Sonata. Jeden ze světových bestsellerů značky se v novém provedení též nevydá „trojúhelníkovým směrem”, vyrazí po stejné cestě, jako nejnovější SUV Hyundai. Také na něm můžeme vidět prakticky stejně pojatou záď mající blízko k potomkovi poslední Hondy Civic a aktuálních Volv.

Snímky vzbudily na internetových fórech poměrně dost vášní. Někteří chválí nový design za jeho originalitu, jiní naopak kritizují jeho neoriginalitu. Dalším se líbí, jak vůz opticky rozšiřuje, jiným nevoní, jak jej příliš rozšiřuje. Možná si nyní myslíte, že si z vás děláme legraci, ale skutečně ne - až takto protichůdných pohledů na úplně stejnou věc můžeme být v diskuzích svědky.

Názor na novinku si tedy udělejte sami, my už jen dodáme, že tento styl má (ale věřte tomu, když Hyundai nemá problém změnit cokoli a kdykoli...) být vlastní i dalším chystaným novinkám, které se - na rozdíl od Sonaty - dostanou i k nám. Nový zevnějšek se navíc pojí i s novým interiérem mj. s kontroverzním tlačítkovým ovládáním automatické převodovky.

Vizuálně a uživatelsky tedy bude další Sonata hodně jiná, po technické stránce ale dramata nečekejme - pohon předních kol, automaty a manuály a hlavně motor 2,0 turbo budou tím, čím bude tento vůz „jízdně živ.”


Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 1 - Hyundai Sonata 2020 nove spy bez maskovani 01Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 2 - Hyundai Sonata 2020 nove spy bez maskovani 02Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 3 - Hyundai Sonata 2020 nove spy bez maskovani 03Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 4 - Hyundai Sonata 2020 nove spy bez maskovani 04
Nová generace Hyundai Sonata byla nafocena v továrně automobilky bez špetky maskování. Přináší zcela nový design, hlavně pak zádě

Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 5 - Hyundai Sonata 2020 nove spy bez maskovani 05Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 6 - Hyundai Sonata 2020 nove spy bez maskovani 06Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 7 - Hyundai Sonata 2020 nove spy bez maskovani 07
Fotky vozu s maskováním nabízí pohled z lepší perspektivy

Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 8 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 03Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 9 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 04Hyundai znovu dramaticky mění design svých aut, nové pojetí zádě budí vášně - 10 - Hyundai Santa Fe 2019 pro Cinu prvni sada 10
Nová, jistě odvážná záď má být nyní vlastní dalším a dalším novinkám značky

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše