Home > Rubriky a sekce > Představení > Článek
Jak šlechetné. Číňané faceliftovali svou kopii, aby originál nepřipomínala tak okatě
30.10.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Landwind X7 se dočkal nových čelních i zadních partií tak, že na původní Range Rover odkazuje méně. Souběžně s tím se ale stal ošklivějším i ještě levnějším.
Jednou z u nás nejznámějších čínských automobilových kopií je Landwind X7. Jde o zjevný klon Range Roveru Evoque, kvůli které čínský výrobce i britská automobilka svedly nemalý spor. Čínský soud dal přitom zapravdu domácímu výrobci s poukázáním na fakt, že Land Rover si na největším trhu světa pozdě zaregistroval patent, jenž je tudíž neplatný. I v důsledku toho tak Britové odhalují nové koncepty již jen velmi sporadicky.
Odezvy jsme se ovšem dočkali rovněž na čínské straně, neboť Landwind X7 se dočkal faceliftu. V jeho rámci přitom dorazily nové čelní světlomety, jiná maska chladiče nebo přeprofilovaný nárazník. Vzadu pak černý panel nad vybráním pro registrační masku nahradila chromová linka, jenž zasahuje do přepracovaných světel, stran toho lze zmínit odlišný nárazník ozdobený zmenšenými koncovkami výfuku.
Jakkoliv jde o nemalé množství změn, nelichotivého puncu neautorizované kopie se tím čínské SUV rozhodně nezbavilo. Stále zde totiž máme tutéž svažující se střešní linii, směrem k zadnímu blatníku vzrůstající boční linii či klenuté blatníky. Na druhé straně je ovšem třeba dodat, že provedené změny nejsou ku prospěchu Landwindu, zvláště vzadu vypadá X7 po faceliftu hůře - i když již nikoliv stejně jako Evoque.
Je přitom otázkou, jaký vliv bude mít tato modernizace na prodeje britského originálu, který sice taktéž kdysi prošel faceliftem, ovšem původnímu designu zůstává daleko více věrný. Na druhou stranu je však v Číně nepopiratelně dražší. Landwind X7 navíc nově ještě zlevnil, neboť v rámci upgradu je dostupný také motorem 1,5 Turbo se 160 koňmi, a to za méně než 100 000 CNY (cca 331 500 Kč).
Provedení s dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem, jenž produkuje 190 koní, pak dále zůstává v nabídce, přičemž cena před faceliftem startovala na 129 800 yuanech (430 500 Kč). Ve srovnání s tím za skutečný Range Rover Evoque dáte 448 000 CNY (1 485 500 Kč), přičemž pod kapotou v té chvíli máte taktéž dvoulitrový čtyřválec, ovšem naladěný na 240 koní.




Landwind X7 se dočkal faceliftu, na Range Rover Evoque tak odkazuje méně. Zdá se nám být i ošklivějším, nicméně s novým motorem je také levnější - originálu tak bude dávat zabrat ještě daleko více
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
včera
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
5.11.2025
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Kdo bude posledním šampionem MotoE? včera 22:08
- Záchranné laso pro Filipa Salače včera 11:36
- GP Portugalska: Všechno je připraveno pro Pedra Acostu 5.11.2025
- V Moto2 je rozdíl mezi lídrem a druhým pouhých 9 bodů 5.11.2025
- Grand Prix se vrací do Evropy 4.11.2025
Nejnovější články
Ojeté hybridy trápí další dosud přehlížený problém, zajíce v pytli kupujete v podstatě s každým z nich
před 8 hodinami
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před 10 hodinami
Jeep žádá majitele statisíců aut z posledních let, aby je parkovali daleko od domů, mohou shořet
před 11 hodinami
Ještě hůř: Prodeje elektrických Subaru v USA po konci dotací zhroutily o 98 procent, nechce je najednou skoro nikdo
včera
K mání je dodnes zcela nejetá Mazda z časů sametové revoluce, dokonalý stroj času nikdo ani pořádně nevybalil
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
