Reklama

Jak šlechetné. Číňané faceliftovali svou kopii, aby originál nepřipomínala tak okatě

Landwind X7 se dočkal nových čelních i zadních partií tak, že na původní Range Rover odkazuje méně. Souběžně s tím se ale stal ošklivějším i ještě levnějším.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jak šlechetné. Číňané faceliftovali svou kopii, aby originál nepřipomínala tak okatě

30.10.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Landwind X7 se dočkal nových čelních i zadních partií tak, že na původní Range Rover odkazuje méně. Souběžně s tím se ale stal ošklivějším i ještě levnějším.

Jednou z u nás nejznámějších čínských automobilových kopií je Landwind X7. Jde o zjevný klon Range Roveru Evoque, kvůli které čínský výrobce i britská automobilka svedly nemalý spor. Čínský soud dal přitom zapravdu domácímu výrobci s poukázáním na fakt, že Land Rover si na největším trhu světa pozdě zaregistroval patent, jenž je tudíž neplatný. I v důsledku toho tak Britové odhalují nové koncepty již jen velmi sporadicky.

Odezvy jsme se ovšem dočkali rovněž na čínské straně, neboť Landwind X7 se dočkal faceliftu. V jeho rámci přitom dorazily nové čelní světlomety, jiná maska chladiče nebo přeprofilovaný nárazník. Vzadu pak černý panel nad vybráním pro registrační masku nahradila chromová linka, jenž zasahuje do přepracovaných světel, stran toho lze zmínit odlišný nárazník ozdobený zmenšenými koncovkami výfuku.

Jakkoliv jde o nemalé množství změn, nelichotivého puncu neautorizované kopie se tím čínské SUV rozhodně nezbavilo. Stále zde totiž máme tutéž svažující se střešní linii, směrem k zadnímu blatníku vzrůstající boční linii či klenuté blatníky. Na druhé straně je ovšem třeba dodat, že provedené změny nejsou ku prospěchu Landwindu, zvláště vzadu vypadá X7 po faceliftu hůře - i když již nikoliv stejně jako Evoque.

Je přitom otázkou, jaký vliv bude mít tato modernizace na prodeje britského originálu, který sice taktéž kdysi prošel faceliftem, ovšem původnímu designu zůstává daleko více věrný. Na druhou stranu je však v Číně nepopiratelně dražší. Landwind X7 navíc nově ještě zlevnil, neboť v rámci upgradu je dostupný také motorem 1,5 Turbo se 160 koňmi, a to za méně než 100 000 CNY (cca 331 500 Kč).

Provedení s dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem, jenž produkuje 190 koní, pak dále zůstává v nabídce, přičemž cena před faceliftem startovala na 129 800 yuanech (430 500 Kč). Ve srovnání s tím za skutečný Range Rover Evoque dáte 448 000 CNY (1 485 500 Kč), přičemž pod kapotou v té chvíli máte taktéž dvoulitrový čtyřválec, ovšem naladěný na 240 koní.

Jak šlechetné. Číňané faceliftovali svou kopii, aby originál nepřipomínala tak okatě - 1 - Landwind X7 2017 facelift prvni foto 01Jak šlechetné. Číňané faceliftovali svou kopii, aby originál nepřipomínala tak okatě - 2 - Landwind X7 2017 facelift prvni foto 02Jak šlechetné. Číňané faceliftovali svou kopii, aby originál nepřipomínala tak okatě - 3 - Landwind X7 2017 facelift prvni foto 03Jak šlechetné. Číňané faceliftovali svou kopii, aby originál nepřipomínala tak okatě - 4 - Landwind X7 2017 facelift prvni foto 04
Landwind X7 se dočkal faceliftu, na Range Rover Evoque tak odkazuje méně. Zdá se nám být i ošklivějším, nicméně s novým motorem je také levnější - originálu tak bude dávat zabrat ještě daleko více

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše