Reklama

Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně

Když mezi nekompromisními teréňáky s žebřinovým rámem vyrazíte hledat ten nejdostupnější, obvykle najdete Suzuki Jimny. Jeho nová generace je zjevně za rohem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně

18.12.2017 | Petr Prokopec | 19 příspěvků

Když mezi nekompromisními teréňáky s žebřinovým rámem vyrazíte hledat ten nejdostupnější, obvykle najdete Suzuki Jimny. Jeho nová generace je zjevně za rohem.

Čtvrtou generaci Suzuki Jimny jsme vám mohli poprvé ukázat již před takřka čtyřmi měsíci. Tehdy automobilce unikly záběry z interní prezentace, na které byl nový Jimny odhalen zvenčí i zevnitř. Byly to pouze ilustrace, přesto ukázaly, že automobilka se v rámci venkovního designu rozhodla postupovat cestou mírné evoluce. To nám potvrzují i záběry z továrny v Hirošimě, kde byl vůz nafocen v rámci přípravy montážní linky a výroby předprodukční série už ve své kůži.

I přes horší kvalitu nových záběrů je patrné, že nový Jimny znovu dostane úzkou čelní masku s vertikálními lamelami, tu však již nebudou lemovat hranaté, nýbrž kulaté světlomety. Zachována pak byla řada tradičních prvků, mezi něž patří třeba rezervní kolo usazené na třetích dveřích či zadní lampy integrované do nárazníku. Mimo to je jistotou i plochá střecha nebo poměrně bohaté boční prosklení.

Ani v oblasti techniky se toho příliš nezmění, znovu se vrátí žebřinový rám. Nicméně Suzuki jej spřáhne s daleko větším množstvím bezpečnostních a asistenčních systémů. Jejich nabídka se bude lišit trh od trhu, do Evropy ale kvůli Euro NCAP vůz přijde s maximem elektronických berliček.

Ke změnám dojde v motorovém prostoru, kde by se měl objevit nový litrový přeplňovaný tříválec BoosterJet. Podle všeho by ale měl pohánět pouze výše postavené modely, o základ se postará dosavadní 1,2litrová atmosférická jednotka Dualjet. Standardem bude pokaždé pohon všech kol AllGripPro a manuální převodovka, v případě turbomotoru bude za příplatek k mání i automat.

V rámci interiéru můžeme počítat pouze s lehkou modernizací architektury, její výbava ovšem dozná zásadnějšího přepracování. Nový bude volant, počítat lze taktéž s integrací rozměrného dotykového displeje. Ten bude spojen s multimediálním a navigačním systémem, který nabídne kompatibilitu s Apple CarPlay a Android Auto. Stran toho mohou zákazníci očekávat tempomat a další.

Více si řekneme v příštích měsících, kdy bychom se měli dočkat i virtuálního odhalení. Živý debut pak velmi pravděpodobně proběhne v březnu v Ženevě, přičemž sériová výroba se nejspíše rozjede až někdy v létě. Do prodeje by tedy nové Suzuki Jimny mohlo dorazit až někdy za rok touto dobou.

Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 1 - Suzuki Jimny 2018 tovarna unik 01Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 2 - Suzuki Jimny 2018 tovarna unik 02
Nové Suzuki Jimny bylo nafoceno bez kamufláže přímo v továrně

Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 3 - Suzuki Jimny 2017 unik 01Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 4 - Suzuki Jimny 2017 unik 02Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 5 - Suzuki Jimny 2017 unik 03Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 6 - Suzuki Jimny 2017 unik 04Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 7 - Suzuki Jimny 2017 unik 05
Stran toho můžeme posloužit předchozí uniklou interní prezentací...

Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 8 - Suzuki Jimny 2017 unik 06Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 9 - Suzuki Jimny 2017 unik 07Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 10 - Suzuki Jimny 2017 unik 08Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 11 - Suzuki Jimny 2017 unik 09Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 12 - Suzuki Jimny 2017 unik 10Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 13 - Suzuki Jimny 2017 unik 11Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 14 - Suzuki Jimny 2017 unik 12Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 15 - Suzuki Jimny 2017 unik 13Jeden z nejlevnějších offroadů byl v novém nafocen bez maskování, přímo v továrně - 16 - Suzuki Jimny 2017 unik 14
...či záběry zakamuflovaného testovacího prototypu

Zdroj: Car Advice

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 19 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše